Acer Aspire 7 A715-51G kullanıcılarının yaşadığı sorunlar

Arkadaşlar bende aynı laptoptan aldım, pc olarak i7 4770k ve gtx 960 2gb modeli 16gb rami olan bir masaüstü kullanıyorum. Benim masaüstündekine yakın fps ler alıyorum. 8gb ram aldım ekstradan ama daha takmadım, kasayı açınca garanti bozulma ihtimaline karşı 8gb ram ile belli bir süre denemek istiyorum iade veya değişim durumları gerekirse diye.

Konuyu açan arkadaşa tavsiyem ürünü iade edip başka ürün bakması olacaktır. İstersen 10 kez iade et yine aynı ürün gelicek. Bu ürünler kalite kontrolden geçip önümüze geliyor. Bu şekilde konu açıp insanları etiketlediğine göre çok takıntı yapmış bu durumu. Cihaz fiyat performans cihazı, ekranın üstünün alüminyum olması, işlemcisi ve ekran kartı zaten normal şartlarda 17 bin bandında olan cihazlarda var. Hoparlörü çok kötü farkındayım, bluetooth kulaklık veya kablolu bir kulaklık takarak çözebileceğim bir sorun.

Cihaz tek başına masaüstündeyken her yerini dinledim fanlar kapalıyken cızırtı vs. herhangi bir ses yok. Cihaza hiç birşey bağlı değilken bu dediğim, yani her hangi bir usb, mouse vs. olmadan sessiz. Fanlar çalıştığında ufak bir rulman sesi gibi ses var ama fan sesi tamamen bastırıyor.

SSD nin 17 saat kullanılması durumu ise içine atılan driverlar vs. olduğu için bu ssdleri kopyalayarak takıyorlardır cihazlara. Yani her ssdye aynı veriyi yazdıkları için 17 saat gözüküyor olabilir, ayrıca ssdyi üreten firmanın bir kalite kontrol prosedürü vardır. Mesela ürünü sevk etmeden önce 16 saat çalıştırıyordur, acer ekibi verileri kopyalarken 17 oluyordur gibi.

Benim gözüme batan tek şey bataryanın miliamperinin tasarlanandan az gözükmesi oldu. batteryinfoview ile bakıp batarya bilgilerini atabilir mi arkadaşlar acaba?

Bir masaüstü kullancısı olarak klavyenin ergonomisini ve oyun performansını çok beğenmedim açıkçası. Klavye sanki uzun ömürlü olmayacak gibi his verdi bana.

Ram yükseltme aşamasında kasanın açılmasının garantiyi bozup bozmayacağını net bir şekilde emin değilim. Acer servisi için şikayetvarda çok fazla kötü yorum var. Sanırım teknik servise ihtiyacımız olmaması için dua etmemiz gerekiyor.

Ekleme;

Bu arada bahsetmediğim en büyük sorun amazonun prime üyesi olduğum halde bana ürünü göndermesi kısmında oldu.
23 Aralık 2022 tarihinde verdiğim siparişi kargo sürecinde kaybedip iade istemediğim halde 29 Aralık 2022 tarihinde bana sormadan iade ettikleri için tekrardan yüksek fiyattan sipariş verdim. 1 haftamı yediler kısaca, amazon türkiye 'ye şikayet ettim hala geri dönüş olmadı.

Beni irst driverın içindeki doğru klasörü bulmak zorladı w11 kurulumda, doğru yol şu şekilde olacak; IRST_Intel_19.2.0.1003_W11x64\F6\VMD\f6vmdflpy-x64

Windows 11 i internete bağlamadan kurduğum için driverları vs. yüklemeden önce bilgisayar ilk açıldığında resmen kasıyordu. Driverları yükledikten sonra makine fişek gibi çok seri oldu ama o biraz kafamı kurcaladı.

Son düzenleme:
Crucial 8Gb 3200Mhz modelini aldım, bizzat arayıp sormadım ama garanti dışı kalmayacağını forumlardan öğrendim. Şu an 16Gb olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Test ettiğim oyunlar, GTA 5, Trucker's MP, Mafia DE, Sea Of Thieves, Cities Skylines fps değerlerini kontrol eden bir yazılım kullanmadım ama yüksek ayarlarda gayet akıcı bir performası mevcut.

İş için fazlasıyla işimi görüyor, oyunları çok nadir oynuyorum.

Batarya durumu aşağıdaki gibi.
1672745703294.png

Cızırtı sesinin bir açıklaması var mı? Normal karşılıyorsunuz da neden ses oluştuğunu ve neden normal olduğunu öğrenmek iyi olur.

Crucial 8 GB 3200MHz modelini aldım, bizzat arayıp sormadım ama garanti dışı kalmayacağını forumlardan öğrendim. Şu an 16 GB olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Test ettiğim oyunlar, GTA 5, trucker's MP, Mafia de, Sea of Thieves, Cities Skylines FPS değerlerini kontrol eden bir yazılım kullanmadım ama yüksek ayarlarda gayet akıcı bir performası mevcut.

Eki Görüntüle 1621680

Hocam GTA 5 de kac FPS aliyorsunuz?

Pil süresi için chromeda donanım hızlandırmayı kapatmayı denediniz mi arkadaşlar?

Crucial 8 GB 3200MHz modelini aldım, bizzat arayıp sormadım ama garanti dışı kalmayacağını forumlardan öğrendim. Şu an 16 GB olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Test ettiğim oyunlar, GTA 5, trucker's MP, Mafia de, Sea of Thieves, Cities Skylines FPS değerlerini kontrol eden bir yazılım kullanmadım ama yüksek ayarlarda gayet akıcı bir performası mevcut.

Eki Görüntüle 1621680

Crucial NTB CT8G4SFRA32A 8 GB DDR4 3200 MHz CL22 Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri acaba bu RAM'ı mı aldınız aldıysanız Dual channel oldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı