Acer Aspire 7 A715-51G Laptop Forza Horizon 5'de Isınıyor

tunahanacr06

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak. Acer Aspire 7 A715-51G laptop kullanıcısıyım. Assetto Corsa - Forza Horizon 5 gibi oyunlarda MSI Afterburner programından ekran kartı ısısına baktığımda 85-86 derece olarak gösteriyor. Oyuna başladığım gibi ve bu civarda sabit kalıyor. Bu zararlı mı? Ne yapmalıyım? Laptop standım var fakat laptop soğutucusu almadım, çünkü çoğu kişi bir işe yaramadığını söylüyor.

Değerler normal laptop açısından. Isının bir nebze daha düşürmek için alt tarafını yukarıda tutarak veya güzel bir soğutucu alarak az da olsa düşürebilirsin.

Bu sıcaklıklar ekran kartı için biraz fazla. Termal macun değişimi yapmanızı öneririm.

Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak. Acer Aspire 7 A715-51G laptop kullanıcısıyım. Assetto Corsa - Forza Horizon 5 gibi oyunlarda MSI Afterburner programından ekran kartı ısısına baktığımda 85-86 derece olarak gösteriyor. Oyuna başladığım gibi ve bu civarda sabit kalıyor. Bu zararlı mı? Ne yapmalıyım? Laptop standım var fakat laptop soğutucusu almadım, çünkü çoğu kişi bir işe yaramadığını söylüyor.

Yapabilecek yeteneğe sahipseniz bence 4 tane 12v kasa fanı alın ve standın altına yerleştirin, gözle görülür etkisi olacaktır. Laptop soğutucularının çok bir işe yaramamasının sebebi içindeki fanların 5V olması.

Sakın macun işine filan girmeyin bilgisayar yeniye. Bunlar normal. Artık laptopla yanıyor ve içlerindeki dar alan bunu daha kötü yapıyor. Evet soğutucu işe yaramaz, zaten standınız varmış

4 tane kasa fanı demiş bir arkadaş, denenebilir ama yapacağı gürültü, kaplayacağı yer, değer mi bilemedim. Size kalmış.

GPU için fazla sıcaklık, limiti zaten 87 olduğu için. Aspire zaten Gaming bir model değil soğutması pek iyi denemez, bir sıkıntıda yaşamazsın stant varsa soğutucu işe yaramaz.

Aspire oyun için üretilmediğinden tek fanı olan bir sistem diye biliyorum. Yani sistemin yükünü tek fanla ısıtmaya çalışıyor. Böyle olunca da ısınması normal ama soğutucu işe yaramayan diyenler için şunu söyleyeyim iyi bir ortamda soğutucu fark ettirir 5-10 derece daha serin oluyor. Bu kimi için çok büyük değil ama yine de cihazı soğutabildiğiniz kadar soğuk tutmak en iyisi. Büyük fanlar alırsanız da çok gürültü yapacağını düşünüyorum. Kaliteli bir soğutucu işinizi görebilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı