Acer Aspire 7 A715-75G, W10 hoş geldiniz ekranında çok bekletiyor

abc_123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, daha önceden SSD yükseltmesi yapmış olduğum Acer Aspire 7 A715-75G laptopum dün akşamki elektrik kesintisinden sonra normal çalışıyordu. Kesintiden sonra sorunsuz şekilde biraz kullandıktan sonra laptopu kapattım. Sabah açtığımda ise normalde 2-3 saniyede geçilen hoş geldiniz ekranında yaklaşık 1 2 dakika bekletti ve normalde laptop açılınca içeriden gelen sesler gelmiyordu. SSD'yi takıp çıkardım ancak yerinde duruyor herhangi bir sorun yok, tekrar açtım hoş geldinizde yine 1 2 dakika bekletti ve masaüstüne ulaştım. Test için bir oyun açtım ve herhangi bir sorun da yaşamadım. Şu an bu mesajı laptopum üzerinden yazıyorum ve hala o içeriden gelen diğer sesler gelmiyor ancak laptopta herhangi bir yavaşlama, ısınma vb gibi bir problem de yok hız aynı ancak kapatıp açınca yine hoş geldiniz kısmında 1 2 dakika bekletiyor ve içeriden gelen o sesler yok. Sizce laptopun içinden ses gelmemesinin ve hoş geldinizde bu kadar bekletmesinin sebebi ne olabilir? Ne yapmam gerekiyor? Elektrik kesintisiyle bir ilgisi olabilir mi? Lütfen yardımcı olun ilk kez karşılaştığım bir sorun.
Ayrıca dün Geforce Experience'den ekran kartı sürücümü güncelledim, onun etkisi olabilir mi?

Son düzenleme:

Adata XPG SX8100 512GB. Az önce yaptığım test sonuçları bu şekilde. @Başaramadık.Abi

Dosya Ekleri

• test.PNG
    test.PNG
    30,8 KB · Görüntüleme: 13
  • test2.PNG
    test2.PNG
    66,6 KB · Görüntüleme: 24
Gayet iyi aslında.
Şimdi ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelledim, sistem güncellemelerini de yaptım ancak sorun devam ediyor. Hatta az önce yeniden başlata bastım ses kesildi ekran siyah ekran şeklinde kaldı 1 2 dakika bekletti sonra şifre ekranı geldi ve şifreyi girer girmez açıldı yani hoş geldiniz ekranında bekletmek yerine siyah ekran şeklinde bekletti. İşin garibi kullanımda hiçbir sorun yok her şey gayet hızlı, sadece açılış kısmında bu saçmalık var. Format mı atsam ne yapsam bilemedim...

Şimdi ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelledim, sistem güncellemelerini de yaptım ancak sorun devam ediyor. Hatta az önce yeniden başlata bastım ses kesildi ekran siyah ekran şeklinde kaldı 1 2 dakika bekletti sonra şifre ekranı geldi ve şifreyi girer girmez açıldı yani hoş geldiniz ekranında bekletmek yerine siyah ekran şeklinde bekletti. İşin garibi kullanımda hiçbir sorun yok her şey gayet hızlı, sadece açılış kısmında bu saçmalık var. Format mı atsam ne yapsam bilemedim...
Laptobu şarjdan çıkarın ve kapatın. Pili bitene kadar bekleyin sonra açın bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı