Acer Aspire 7 harici grafik kart kullanmıyor

BIOS güncel degilse guncelleyin, o da bir etken olabilir. 8x2 olunca ozellike AMD islemcilerde bilgisayar rahatlıyor ve fpsleriniz artıyor. Ozellikle Online tabanlı rekabetçi oyunlarda FPS'iniz artar.

BIOS güncel. Dediğiniz gibi bir RAM tipini öğrenip RAM alayım, Valorant oynuyorum sadece oyun oynayarak, her defasında oyun oynama isteğim kaçıyor 30-40FPS'lere bile düşüyor savaş içindeyken.

BIOS güncel. Dediğiniz gibi bir RAM tipini öğrenip RAM alayım, Valorant oynuyorum sadece oyun oynayarak, her defasında oyun oynama isteğim kaçıyor 30-40FPS'lere bile düşüyor savaş içindeyken.

Droplar ya CPU ısınımasından ya da RAM kullanımından kaynaklanır. Dedigim gibi en azından drop sorununuz cozulecektir.

Droplar ya CPU ısınımasından ya da RAM kullanımından kaynaklanır. Dedigim gibi en azından drop sorununuz cozulecektir.

Hocam RAM'e baktımda RAM markası filan yok Çin'de üretilen bir ram takmışlar, Acer zaten Tayland malı. Şu anki dahil RAM'i de değiştirsem fark eder mi? Samsung Kingston DDR4 taksam sıkıntı olur mu?

Bu ürün takılı: 28.1US $ |DDR4 8GB 3200 Laptop Memory 8GB 1RX16 PC4 3200AA SC0 13 DDR4 RAMS 8GB 3200| | - AliExpress

CPU-Z SPD kısmının fotografını atın hocam.

1600MHz kullanıldığını fark ettim nasıl değiştirebilirim, bunun harici GPU'ya etkisi var mıdır?

Dosya Ekleri

• cpuzspd.PNG
    cpuzspd.PNG
    20,6 KB · Görüntüleme: 7
1600MHz kullanıldığını fark ettim nasıl değiştirebilirim, bunun harici GPU'ya etkisi var mıdır?

Orada gordugun degeri 2 ile carpacaksın, 3200'de kullanıyorsun :)

Bundan alıp tak.

Orada gordugun degeri 2 ile carpacaksın, 3200'de kullanıyorsun :)

Bundan alıp tak.

He iyi bari şaşırdım bende önceden Görev Yöneticisi'nden kontrol etmiştim 3200 yazıyordu, programda böyle görünce kafam karıştı.
Bu RAM'i neye göre tercih ettin? Bilgilenmek için soruyorum, aydınlatırsan sevinirim :)

He iyi bari şaşırdım bende önceden Görev Yöneticisi'nden kontrol etmiştim 3200 yazıyordu, programda böyle görünce kafam karıştı.
Bu RAM'i neye göre tercih ettin? Bilgilenmek için soruyorum, aydınlatırsan sevinirim :)

Bak part number yazan yerde RAM'lerin kimligi belirtilir, onu arattıgın takdirde aynı RAM'i bulursun. En saglıklısı RAM yükseltme islemlerinde aynı RAM'den bir tane daha almaktır boylelikle uyum sorunu yasama olasılıgın 0'a iner. Ondan dolayı o numarayı aratıp cıkan RAM'leri oneriyoruz.

Bak part number yazan yerde RAM'lerin kimligi belirtilir, onu arattıgın takdirde aynı RAM'i bulursun. En saglıklısı RAM yükseltme islemlerinde aynı RAM'den bir tane daha almaktır boylelikle uyum sorunu yasama olasılıgın 0'a iner. Ondan dolayı o numarayı aratıp cıkan RAM'leri oneriyoruz.

Teşekkür ederim zaman ayırıp yardımcı olmaya çalıştığın için. İnşallah RAM alıp taktığımda harici GPU daha da aktifleşir o zaman tekrar güncelleme yaparım.

Geri
Yukarı