Acer Aspire 7 nasıldır?

Hocam konuyla alakası yok ama bilin diye söylüyorum. Bilgisayarda statik elektrik olabilmesi için senin statik elektrik taşıyıp bilgisayarın hayati bir yerine vermen gerekir. Ancak statik elektrik taa şebekeden kesilir. Yani videodaki arkadaş boş konuşmuş statiklenmeyle tetiklenme aynı şey değil.

İste Monster'larda böyle bir sorun var hocam. Maalesef.
Öncelikle tabii ki o tarz statik elektrik sorunları yok. Bu tarz sorunlar genelde kalitesiz pil veya son kontrolleri iyi yapılmamış anakartlarda meydana gelir ki bu 2 şeyde Monster'da var sonuçta Çin'in en ucuz üreticisinden OEM laptop alıp logo basan bir marka(arkadaşımın Abra A7 v12.1'inde de bu sorun vardı. Çocuğa elektrik çarpıp duruyordu, Monster'a göre ise sorun yoktu. Rezil firma, son senelerde kalitesini iyice düşürdü). Aspire 7 genel olarak kusursuz bir model, Nitro 5 2019'un soğutmasını kullanıyor. Soğutma konusunda mükemmel değil ama birçok cihazdan yine de altta kalır yanı yok. En büyük eksisi yani soğutma anlamında demek istiyorum,2.5 hava çıkışı olması(evet buçuk). Haricinde klavyesinde soyulma sorunları var ama kullanımdan kullanıma acayip değişir. Eli terleyen biri çabuk soyabildiği gibi eli terlemeyen ve çok sürtünme kuvveti uygulamadan kullanan biri de sorunsuz kullanabilir. Haricinde kronik sorunu olmayan, oldukça iyi pil süresine sahip, Ryzen 5 5500u gibi verimli ve düşük güç tüketimli işlemcisi ile bu fiyata tartışmasız en iyi seçim olacaktır. Unutmayalım ki Acer Lenovo'dan sonra son 2 yılın en çok büyüyen 2. laptop üreticisi. Son 5 senedir şov üstüne şov yapan bir marka, genel olarak özellikle Nitro 5 2020 ve sonrasında kullanan tüm insanları hayranlık birakan soğutması ile bayağı ün salmış durumda. Başka soruların varsa sorabilirsin.(Acer övmedim, zira ASUS ROG Zephyrus G14 ve Lenovo ThinkBook 14 gen2 kullanıyorum).

Hocam benim de anlattigim olay bu tetiklenme sorunu BIOS ec surumu bende 8 normalde 9 olmasi lazim artik iade etmeliyim sizce. Teknik servis mail grubu guncel BIOS diyorlar anlamadim gitti.

Dosya Ekleri

• IMG_20220314_221818.jpg
    IMG_20220314_221818.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 34
Öncelikle tabi ki o tarz statik elektrik sorunları yok. Bu tarz sorunlar genelde kalitesiz pil veya son kontrolleri iyi yapılmamış anakartlarda meydana gelir ki bu 2 şeyde Monster'da var sonuçta Çin'in en ucuz üreticisinden oem laptop alıp logo basan bir marka(Arkadaşımın Abra A7 V12.1'inde de bu sorun vardı. Çocuğa elektrik çarpıp duruyordu,Monster'a göre ise sorun yoktu. Rezil firma,son senelerde kalitesini iyice düşürdü). Aspire 7 genel olarak kusursuz bir model,Nitro 5 2019'un soğutmasını kullanıyor. Soğutma konusunda mükemmel değil ama bir çok cihazdan yine de altta kalır yanı yok. En büyük eksisi yani soğutma anlamında demek istiyorum,2.5 hava çıkışı olması(evet buçuk). Haricinde klavyesinde soyulma sorunları var ama kullanımdan kullanıma acayip değişir. Eli terleyen biri çabuk soyabildiği gibi eli terlemeyen ve çok sürtünme kuvveti uygulamadan kullanan biri de sorunsuz kullanabilir. Haricinde kronik sorunu olmayan,oldukça iyi pil süresine sahip,ryzen 5 5500u gibi verimli ve düşük güç tüketimli işlemcisi ile bu fiyata tartışmasız en iyi seçim olacaktır. Unutmayalım ki Acer Lenovo'dan sonra son 2 yılın en çok büyüyen 2. laptop üreticisi. Son 5 senedir şov üstüne şov yapan bir marka,genel olarak özellikle Nitro 5 2020 ve sonrasında kullanan tüm insanları hayranlık birakan soğutması ile baya ün salmış durumda. Başka soruların varsa sorabilirsin.(Acer övmedim,zira Asus Rog Zephyrus G14 ve Lenovo Thinkbook 14 Gen2 kullanıyorum).
Sonuna kadar haklısınız hocam. Clevo laptoplara Monster yazıyolardı şuan neye yazıyolar bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı