Acer Aspire 7 RTX 3050 alınır mı?

Bütçe
10000-11000
Ama bu Ryzen 7 ve 144 Hz galiba Dell 120 Hz. Bir de Dell 750 TL pahalı.
Kasa ve servisinden dolayı ben DELL olanı seçtim, ısınma sorununu da oyle pek duymadim fakat olabilir. Eger sorun yasarsam satıcı Hepsiburada zaten, iade ederim. Ryzen 7 5700U düşük frekansta çalışan batarya ömrü odaklı bir işlemci. Ayrıca çok da ısınmıyor. Düşünebilirsiniz.

Acer tam benim bütçedeydi ama cidden LoL, Fortnite, Valorant gibi oyunlarda 144 FPS vermez mi?

Alabilirisin ama RAM 2x8 16 GB olmalı. Önerim kesinlikle Dell alman. Daha güçlü kendisi. H serisi yani performans serisi işlemcisi var. U serisi genelde ofis işlemcisidir.

Kasa ve servisinden dolayı ben Dell olanı seçtim, ısınma sorununu da oyle pek duymadim fakat olabilir. Eger sorun yasarsam satıcı Hepsiburada zaten, iade ederim. Ryzen 7 5700U düşük frekansta çalışan batarya ömrü odaklı bir işlemci. Ayrıca çok da ısınmıyor. Düşünebilirsiniz.

Alabilirisin ama RAM 2x8 16 GB olmalı. Önerim kesinlikle Dell alman. Daha güçlü kendisi. H serisi yani performans serisi işlemcisi var. U serisi genelde ofis işlemcisidir.

U serisi kısılmış bir işlemci. Performansa direkt etki edecektir ve ileride pişman olma ihtimalin yüksek. Ayrıca ekran kartı düşük Watt değerine sahip. Her RTX 3050 aynı değildir. Dell almanız her türlü daha mantıklı.

U serisi kısılmış bir işlemci. Performansa direkt etki edecektir ve ileride pişman olma ihtimalin yüksek. Ayrıca ekran kartı düşük watt değerine sahip. Her RTX 3050 aynı değildir. Dell almanız her türlü daha mantıklı.

Bütçe o konuda kısıtlı 11.000 TL fazla geliyor. Sanırım şimdilik PC alamayacağım.

Gaming'te iş için kullanilir sanirim değil mi zaten oyun resmide iş değil mi?
Yani gaming iş için kullanılır evet ama her iş bilgisayarı oyun için kullanılamaz. Oyuncu bilgisayarı çeşitli işleri yapabilecek güçte ama iş bilgisayarı her oyunu açabilecek ve ya hızlı güzel fps'li verebilecek güçte değildir
Isınmayla ilgilidir bir kaynak gösterebilir misin? En azından fikir olur.
Gösterebileceğini sanmıyorum.

Bütçe o konuda kısıtlı 11.000 TL fazla geliyor. Sanırım şimdilik PC alamayacağım.
Dün alabilseydiniz daha uygun fiyatlı bilgisayarlar vardı. Örneğin şu an kullandığım Pavilion modeli 10000 TL altında satıştaydı. Açıkçası sizin adınıza üzüldüm.

Dün alabilseydiniz daha uygun fiyatlı bilgisayarlar vardı. Örneğin şu an kullandığım Pavilion modeli 10000 TL altında satıştaydı. Açıkçası sizin adınıza üzüldüm.

Şu an Acer'i alıp almamakla kararsızım içimden bir ses bir daha böyle bir fırsat gelmeyecek diyor.

Geri
Yukarı