Acer Aspire A-315-42G RAM yükseltme işlemi

Ferhan Aras

Femtopat
Arkadaşlar merhaba,

Acer Aspire A-315-42G marka laptopum var. Bu laptopun 8 GB Single DDR4 1333 MHz RAM'i var. Ben diğer slota 4 GB RAM taksam sorun yaşar mıyım? İlla 8 GB mi olmalı? İnternette araştırıyorum ancak 1333 MHz piyasada pek yok ya da ben göremedim. Farklı frekans ve CL ayarı olması durumunda kimi sorun yaşanır diyor kimisi de bir şey olmaz diyor ancak ben kumar oynamak istemiyorum. Aşağıya CPU-Z bilgilerini içerir görseli atıyorum, bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Ben hangi RAM'i takayım? Teşekkür ederim.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Acer Aspire A-315-42G marka laptopum var. Bu laptopun 8 GB Single DDR4 1333 MHz RAM'i var. Ben diğer slota 4 GB RAM taksam sorun yaşar mıyım? İlla 8 GB mi olmalı? İnternette araştırıyorum ancak 1333 MHz piyasada pek yok ya da ben göremedim. Farklı frekans ve CL ayarı olması durumunda kimi sorun yaşanır diyor kimisi de bir şey olmaz diyor ancak ben kumar oynamak istemiyorum. Aşağıya CPU-Z bilgilerini içerir görseli atıyorum, bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Ben hangi RAM'i takayım? Teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 609292
Laptop raminiz 2666MHz, değer 2 ile çarpılıyor. 2666MHz 4Gb bir ram takabilirsiniz fakat imkanınız varsa 8 takmanızı öneririm.

DDR4 2666 MHz CL19 SODIMM bellek alacaksınız. 4 veya 8 GB takabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. İleriyi de düşünerek 8 GB almaya karar verdim. Kingston DDR4 8 GB 2666 MHz-CL 19 alacağım.

Laptopta takılı olan 8 GB RAM'in markası Samsung, umarım bir sorun çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı