Acer Aspire A315-22-61 laptopa SSD takmak sistemi hızlandırmadı

beratgvney

Centipat
Daha fazla  
Merhaba laptopum Google Chrome sekmesi açamayacak kadar yavaş bir bilgisayar önerilerinizi dinleyip SSD takviyesi yaptım ve Windows 10 temiz kurulum yaptım. Bilgisayar HDD'ye nazaran Google Chrome sekmesi açıp bu sefer de sekme içerisinde arama yapmama izin vermeyecek kadar performans artışı yaşadı sizce SSD'yle bile hızlanmayan laptopun sorunu nedir? Özellikleri: Acer Aspire A315 22 61'tu.
Windows 10, 4 GB RAM, 240GB SSD, AMD A6 9220e işlemci.

Windows 10 boşta bile çok rahat 5 Gb ve üzeri Ram kullanan bir işletim sistemi, Ram miktarın Chrome ve Windows 10 için çok yetersiz eğer ki işletim sistemini düzgün kurduysan.

Windows 10 boşta bile çok rahat 5 Gb ve üzeri Ram kullanan bir işletim sistemi, Ram miktarın Chrome ve Windows 10 için çok yetersiz eğer ki işletim sistemini düzgün kurduysan.
Yanıtın için teşekkür ederim ama 2020 model bir laptopun bu tarz problemler yaşatması normal mi Celeron işlemciye sahip 4gb Ram sahip olan arkadaşlarım bu tarz problemler yaşamıyor.

Linux mintte de aynı Google bile açamayacak seviyedeydi. Peki Windows 7 yüklesem ve ram takviyesi yapsam faydası olur mu?

Yanıtın için teşekkür ederim ama 2020 model bir laptopun bu tarz problemler yaşatması normal mi Celeron işlemciye sahip 4gb Ram sahip olan arkadaşlarım bu tarz problemler yaşamıyor.
Yani kullandığın işlemci modelini hiç bilmiyorum, Chrome'da vs gezerken CPU kullanımını bir kontrol edebilirsin, arkada CPU kullanımı çok yüksekse ondan dolayı da bu takılmalar oluyor ama 4 gb RAM ile Windows 10 pek stabil çalışmıyor, şu an en sorunlu gibi duran RAM. Firmalar genelde ucuzdan satmak için yıl kaç olursa olsun bu tarz 4 gb Rami olan içinde SSD olmayan laptopları satmaya bayılıyor fazla anlamayan kullanıcının özelliklere çok bakmadan markaya bakıp alacağını bildiği için ürünü. Yani evet 2020 çıkışlı bir üründe o özelliklerle her sorunu yaşarsın.

Linux mintte de aynı Google bile açamayacak seviyedeydi. Peki Windows 7 yüklesem ve ram takviyesi yapsam faydası olur mu?
8 gb ram ile problem yaşamadan kullanırsın Windows 10'da, Windows 7'ye geçme, o kadar SSD takmışsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı