Acer Aspire A315-41G-R5J4 Ekran Kartı Sürücüsünü Güncellemek

Sizin cihazın kronik sorunu varmış bunu neden söylemediniz? Acer sitesine de konu açmışsınız pek düzgün yanıt verilmemiş.
Seneler önce optimus sistemler çıkınca yaşanan sorun sizin karşınızda olan. İlk olarak BIOS'dan discrete veya değiştirilebilir grafik panelden değişiyorsa kontrol edin. Güç seçeneklerinden de yüksek performansa alıp yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Ancak bunlar geçici olarak bazen düzeltilebilir onun için sorunu Acer çözmesi gerekli forumunda değil desteğinde sorununuzu bildirip güncel BIOS çıkarılması gereklidir.

Burada yazanı da bir deneyebilirsiniz:
Laptop Nitro 5 Ryzen 2500U/RX560X graphic problem | Community

Ne demeliyim Acer'a? Adamları aldığım ilk başlarında söyledim mühendisler uyumlu sürücü olunca ve gerek olunca testleri yapıp ekliyorlar demişti. BIOS güncellemeleri geliyor fakat bu sorunla ilgili güncelleme gelmedi. Cihazın ilk çıkış tarihinde yayınlamış bırakmışlar. Casper'dan uzak durayım dedim kronikli cihaz çıktı başıma.

Destek mailine mail atıp bu sorunu bildirip güncel BIOS ve yazılım çıkarmalarını isteyebilirsiniz.
Söyledim hocam. Bizim Türkler ne diyecek aynısı diyor. En güncel sürücüler onlar bizim sitedekini kurun diyor. Cihazı 3 kere servise yolladım donanımsal sorun olmadığını ve yazılımsal olup format atıp gönderiyorlar. Mavi ekran hataları ve ekranda yırtılmalar yaşıyorum. Bu sorun arkadaşımda ve diğer kişilerde yaşadığını gördüm. Tahminen ekran kart sürücüsünden kaynaklandığını düşünüyorum. Cihazdan genel olarak memnunum. Bu cihaz RAM ve SSD takınca günlük peformansı olsun diğer oyunları olsun kaldırabilecek seviye. MMO tarzı oyunları diyorum yani CS:GO falan. AMD mesaj attım sizin gibi 530 sürücüsünü indirmemi söyledi. 8 ay olmuş cihaz çıkalı fakat bu sorunu görüp güncelleme vermemelerine şaşırıyorum. Yabancı forumlarda da dolu aynı şikayetler üzerine bir şey yapmadıysalar beni ciddiye alacaklarını sanmıyorum. Bizim Türk servisleride rezalet. Acer ve Asus aynı şirket garantisine bakıyor. İkiside aynı yerde Ümraniye'de. Asus'un servisinden neden şikayet aldığını da öğrenmiş oldum. İki firmaya SMS INFOCOM bakıyor.

Siz forumuna mesaj atıyorsunuz ama ben desteğe mesaj atın diyorum. Desteğe attığınızda mailinize mesaj gelir eğer o şekilde de yaptıysanız gelen maili gösterin bize.
BIOS güncellemesi gelmeden o problem çözülmesi zor. Donanım güncel zaten performansa sıkıntısı olmaz ancak alırken işte boşuna desteğine bakmadan almayın demiyoruz.

Siz forumuna mesaj atıyorsunuz ama ben desteğe mesaj atın diyorum. Desteğe attığınızda mailinize mesaj gelir eğer o şekilde de yaptıysanız gelen maili gösterin bize.
BIOS güncellemesi gelmeden o problem çözülmesi zor. Donanım güncel zaten performansa sıkıntısı olmaz ancak alırken işte boşuna desteğine bakmadan almayın demiyoruz.
Biliyorum. O mesajları mail adresimden sildim. Hafta içi yollarım tekrardan. Gelen maili de buraya yazarım. Casper gibi düşünemedim alırken. Kasası da sağlam değil. HDD yerine SSD takmak için kapağı açayım dedim vida yeri çatladı açarken. Çok dandik kasası da varmış. Belki bir sürü PC açmışım fakat açarken değilde sıkarken çatlamasını gördüm fakat açarken çat diye ses çıkmasını ilk defa yaşadım. Ben alt kasasını değiştirmek istiyorum ona da ne yapılabilir? Ne kadar bir ücret alırlar? Gösterdiğim 2 yer vida yeri kırıldı. HDD olduğunu kendim tamir ettim sorun yok fakat üst köşedeki vida yeri tamir edemedim. İlk HDD yeri çatlamıştı güzelce yapıştırıp çatlak yeri boyadım. Fakat kasayı açmak zorun kaldım yapıştırıcı vidanın tutuğu yere de yapıştırıcı kaçmaması için çıkarmak zorunda kaldım. Açarken o yerde çatladı. Üst kasada sorun yok alt kasayı değiştirirler mi? Sorularımı tek bir konuda sormak istiyorum. Başlığı "Her Türlü Sorunları ya da Soruları" olsa daha güzel olurdu. :)

alt_cover.jpg

Son düzenleme:
Alt kasayı komple değiştirmek gerekebilir. Kırılan yer arka kapağa bağlıysa değiştirmek lazım bunu servise verdiğinizde garanti kapsamında almazlar. Parasını verip değiştirebilir değiştirmeniz gerekir.
Acer Yedek Parça
Buradan bir sorgulayın bakalım.

Alt kasayı komple değiştirmek gerekebilir. Kırılan yer arka kapağa bağlıysa değiştirmek lazım bunu servise verdiğinizde garanti kapsamında almazlar. Parasını verip değiştirebilir değiştirmeniz gerekir.
Acer Yedek Parça
Buradan bir sorgulayın bakalım.
Garanti aynı yerden devam eder mi peki? Kırılan yer sadece arka kapak. Çok masraf çıkarırlar mı? Sonuçta kırılan donanım ya da ekran falan değil. Ben bunun için 3 kere servise yolladım vida yerin düştüğünü söyledim. Vida yerlerine baktılar bir sorun gözükmediğini söyledi. Vida yerine bakınca belli olmaz mı? Kasayı değiştireyim mi ufak bir şey büyümemesi için. Birazda takıntılıyım bu konulara da. Garanti etiketi RAM yuvasında olduğu için RAM kapağı açmadan tüm kasayı söktüm 3 kere öyle göndermiştim. Bir ara garanti etiketi yırtmıştım yenisini yapıştırmışlardı.

Bilgisayar yeni ise bence geri vermeye veya farklı ürün ile değiştirmeyi düşünün. Kapak fiyatları servislerde pahalı olur 100 civarına tutabilir. Normalde 30/4TL fiyatları ama Türkiye'de yok, servislerde vardır ama pahalıdır.

Yaptırmazsan bilgisayara bir zararı dokunmaz ama garantiye belki etki edebilir fark edildiğinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı