Acer Aspire A315-42G için RAM önerisi

efeyazgi

Centipat
Acer Aspire A315-42G modelli bir dizüstü bilgisayarım var. Halihazırda 8 GB olan RAM belleğimi 16 yapmak istiyorum. Ama bir türlü CL değerlerinden ve MHz değerlerinden emin olamadım. Bir yerde 2400MHz yazarken diğer yerde 3200MHz yazıyor. Kafam karıştı ve size danışmak istedim. Ekte CPU-Z ekran görüntülerim var umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Aspire A315-42G modelli bir dizüstü bilgisayarım var. Halihazırda 8 GB olan RAM belleğimi 16 yapmak istiyorum. Ama bir türlü CL değerlerinden ve MHz değerlerinden emin olamadım. Bir yerde 2400MHz yazarken diğer yerde 3200MHz yazıyor. Kafam karıştı ve size danışmak istedim. Ekte CPU-Z ekran görüntülerim var umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Burada uyumlu ram ve ssd'ler yer alıyor . Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın ram veya ssd'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar . Sitedeki Bigboy markası sadece samsung dram kullanır .

https://www.google.com/maps/uv?pb=!...sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde Bigboy kutusunda powered by samsung yazıyor.

Monster Adata ve Bigboy RAM kullanıyor.

3200 MHz alsan da 2400 MHz'de çalışır laptopun desteği böyle ama Acer maliyet farkı olmadığından 3200 MHz takmış . O linkteki 8 GB 2400 MHz olandan 1 adet alabilirsin. Laptopunda mevcutda 1 tane 8 GB ram var zaten samsung çip olduğundan uyumlu çalışacaktır. 8+8 16 GB yapmış olursun.

Geri
Yukarı