Çözüldü Acer Aspire A315-42G sürücüleri nereden indirilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnixTR

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Yazılım
RAM
8
SSD veya HDD modeli
SK Hynix HFM256GDJTNG-8310A
Ekran kartı
AMD Radeon 540X
Anakart
Acer
İşlemci
AMD Ryzen 5300u
Merhabalar, öncelikle kendi laptop markam Acer Aspire A315-42G. Bu marka laptopumda normalde kasa bilgisayarlarda olduğu şekilde her driver en güncelini bulup indirmemiz gerekir fakat laptoplarda laptop markasının sitesinde uygun sürücüler bulunuyor, bu sürücüler güncel değil.

Benim sorumda bu olacaktı. Laptopum ekran kartı driver ve chipset driveri laptop markasının sitesinden mi? Yoksa en güncel driveri bulunduran AMD, Intel gibi sitelerden indirmek mi en iyisi olur?

Denediğimde en güncel driverlar, laptop sitesindeki driverlere nazaran takılmalara sebep oluyor ya da ben öyle hissediyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum, lütfen bilen ve bilgili insanlar yardım ederse mutlu olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler aynı sorunu ben de yaşamaktayım formattan sonra yüksek FPS aldığım oyunlar açmaz oldu, neredeyse kullanılmaz hale geldi laptop acaba sizdeki durum nedir şu anda?

Merhaba sorunu şu şekilde çözdüm Windows Update sürücüleri güncellemelerini gizledim. Daha sonra laptopun sitesindeki sürücüleri kurdum.(chipset driver ve ekran kartı driverini hariç) daha bu chipset ve ekran kartını guncel sürümünü sitelerinden yükledim. Windows Update yaptım fakat Windows Update sürücü guncellemelerini gizlemeyi unutmayın aksi hâlde bozacaktır.

Merhaba sorunu şu şekilde çözdüm Windows Update sürücüleri güncellemelerini gizledim. Daha sonra laptopun sitesindeki sürücüleri kurdum.(chipset driver ve ekran kartı driverini hariç) daha bu chipset ve ekran kartını guncel sürümünü sitelerinden yükledim. Windows Update yaptım fakat Windows Update sürücü guncellemelerini gizlemeyi unutmayın aksi hâlde bozacaktır.

Çok sağ olun acaba karşılaştırmak adına 2 ekran kartının ve chipsetin sürümünü paylaşabilir misiniz? Çünkü bir türlü doğru sürümü bulamıyorum.
Dediklerinizi yaptım lakin yine oyuna girdiğimde şarjda kasıyo şarjdan çıkarınca bataryada çok rahat oynatıyo sizde durum ne acaba?

Son düzenleme:
Çok sağ olun acaba karşılaştırmak adına 2 ekran kartının ve chipsetin sürümünü paylaşabilir misiniz? Çünkü bir türlü doğru sürümü bulamıyorum.

Dediklerinizi yaptım lakin yine oyuna girdiğimde şarjda kasıyor şarjdan çıkarınca bataryada çok rahat oynatıyor sizde durum ne acaba?

Yüksek ihtimalle sürücülerle alâkalı bir sorun değil gibi sen ki güç kablosunda sıkıntı olabilir gibi sürücüleri normal en güncel WHQL tercih ediniz.

Yüksek ihtimalle sürücülerle alâkalı bir sorun değil gibi sen ki güç kablosunda sıkıntı olabilir gibi sürücüleri normal en güncel WHQL tercih ediniz.

BIOS sürümünüz, chipset ve ekran kartı sürmünüzü yazabilir misiniz acaba, sorun bir türlü düzelmiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bilgisayara sahibiz. Ses kısmından Hertz ve bit seçenekleri değişmiyor bende. Sende durum nasıl acaba ben doğru düzgün kuramadım mı şu Realtek'i? YouTube'da falan sesi güzel çıkıyor ama iş film izlemeye geldi mi çok az ses veriyor maalesef.

Aynı bilgisayara sahibiz. Ses kısmından Hertz ve bit seçenekleri değişmiyor bende. Sende durum nasıl acaba ben doğru düzgün kuramadım mı şu Realtek'i? YouTube'da falan sesi güzel çıkıyor ama iş film izlemeye geldi mi çok az ses veriyor maalesef.
Hocam onun çözümü uzantı kurun volume master gibi başka çözümü yok.
Laptop ses kalitesi bu kadar .
Acaba sizde oyun performansı ne?

Hocam onun çözümü uzantı kurun volume Master gibi başka çözümü yok.
Laptop ses kalitesi bu kadar .
Acaba sizde oyun performansı ne?

720p de Dark Souls Low ayarlarda oynatıyor ortalama 30FPS. Stranded Deep ve The Long Dark oynuyordum sıkıntısız öyle çok oyun oynamadığım için kendi yorumum beni tatmin ediyor performansı. Yanıtınız içinde teşekkürler volume Master inceleyeceğim.

Güncelleme;
Chipset ve ekran kartı sürücüleri güncelleştirme yapınca bazen seslerde diiidd diye bir ses yapıyor sen ki takılıyor gibi stabil çalışmıyor bunu test etmek için ekran kartı driverini eski sürüme güncelleştirme yapınca sorun çözülmedi. Daha sonra chipsetten şüphelendim ve son çare onu değiştireceğim şu an için bu şekilde bu sorun diğer kullanıcılarda var mı?

Güncelleme;
Chipset ve ekran kartı sürücüleri güncelleştirme yapınca bazen seslerde diiidd diye bir ses yapıyor sen ki takılıyor gibi stabil çalışmıyor bunu test etmek için ekran kartı driverini eski sürüme güncelleştirme yapınca sorun çözülmedi. Daha sonra chipsetten şüphelendim ve son çare onu değiştireceğim şu an için bu şekilde bu sorun diğer kullanıcılarda var mı?
Garantiye göndermelik sorun olabilir.

@Yener K. @KITT

Geri
Yukarı