Acer Aspire A315-42'ya macOS kurmak

Ulquiora

Hectopat
Yer
Samsun
Merhaba arkadaşlar.
Dizüstü bilgisayarıma macOS kurmak istiyorum.
Kurabilir miyim?
Kurabilirsem eğer nasıl kurarım?
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
Bilgisayarımın özellikleri şunlar.

Acer Aspire A315-42
Ryzen R7 3700U
Vega 10 GPU (paylaşımlı)
16 GB DDR 4 2400 MHz RAM.
512 GB M.2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Catalina kurabilirsin diye düşünüyorum. Dizüstü bilgisayarının ayrı modelleri var kendi içinde tam olarak bilgi sahibi olamadım o yüzden. Wi-Fi adaptörünü söyler misin? Destekleyip desteklemediğine bakarım.

Aslında kablosuz ağ o kadar da problem değil benim için sadece iş yerinde kullanacağım MacOS'u
Gerçi yüksek performans ve uzun pil ömrü gösterirse sürekli kullanırım
Yardımın için teşekkür ederim şimdiden.
bir de samsunun neresinde yaşıyorsunuz ben de samsunda yaşıyorum

Dosya Ekleri

• ağ.png
    ağ.png
    570,9 KB · Görüntüleme: 37
Aslında kablosuz ağ o kadar da problem değil benim için sadece iş yerinde kullanacağım MacOS'u
Gerçi yüksek performans ve uzun pil ömrü gösterirse sürekli kullanırım
Yardımın için teşekkür ederim şimdiden.
bir de samsunun neresinde yaşıyorsunuz ben de samsunda yaşıyorum
Hocam eğer yanlış bakmadıysam Wİ-Fi kartınız desteklenmiyor. İsterseniz indirmeye başlayın hocam. Sorunsuz bir kurulum olmayacak diye düşünüyorum. Biraz zahmetli macOS kurmak.

Bilgilendirmeyi yapayım siz kurmadan evvel, Vega 6-8-10 yani kısaca ryzen APU'lar hackintosh desteklemiyor.Ekran kartını tanıtmak mümkün değil.Doğal olarak bundan dolayı sistem kullanılamaz hale geliyor.

Bilgilendirmeyi yapayım siz kurmadan evvel, Vega 6-8-10 yani kısaca ryzen APU'lar hackintosh desteklemiyor.Ekran kartını tanıtmak mümkün değil.Doğal olarak bundan dolayı sistem kullanılamaz hale geliyor.
Ben baktığımda 8 ve 11 yazıyordu.

Ben baktığımda 8 ve 11 yazıyordu.
Maalesef 11 yazsa bile bu 10'u desteklediği anlamına gelmiyor, genel olarak ryzen apu sistemlere kurulmuyor.Daha doğru bir tabir ile, kullanılamaz halde oluyor.Masaüstü sistemlerde ise "G" ibareli işlemcilerde Vega kısmı hariç, harici bir ekran kartı ile kullanımı sorunsuz oluyor anca.

İleride APU sistem desteği gelir mi?
Daha önceden bekleniyordu destek, zira AMD gerek ısınma gerek performans konusunda gündelik kullanım işlemcilerinde iyi performans sergiliyordu.Fakat Apple gelecek laptopları için kendi işlemcilerini kullanmak istediğini belirtti.Eskiden ihtimal olan durum şuan neredeyse imkansıza yaklaştı.Kısaca apple destek vermedikçe olması mümkün gözükmüyor.Ama zaman ne gösterir bilinmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı