Acer Aspire A715-75G i5 9300H GTX 1650 Ti alınır mı?

dodo61

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Herkese hayırlı günler. Kazandığım bölüm sebebiyle Visual Studio tarzı RAM tüketen uygulamalar ile haşır neşir olacağım. Bu sebepten ötürü kendime bilgisayar almaya karar verdim. Acer Aspire A715-75G modelinde karar kıldım. Depolama kısmında sıkıntı yok onu ileride yükseltirim lakin işlemci kısmında sıkıntı yaşar mıyım bilemedim. Sizlerin görüşlerini almak istedim. Arada da CS:GO, Rainbow tarzı oyunlar oynarım o kadar. Bütçe de Max 7600 TL. Bilgisayar linki: https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-a715-75g-intel-core-i5-9300h-16-gb-256gb-ssd-gtx-1650ti-free-dos-15-6-fhd-ips-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000H2Q45?magaza=BOZDAN Teknoloji

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese hayırlı günler. Kazandığım bölüm sebebiyle Visual Studio tarzı RAM tüketen uygulamalar ile haşır neşir olacağım. Bu sebepten ötürü kendime bilgisayar almaya karar verdim. Acer Aspire A715-75G modelinde karar kıldım. Depolama kısmında sıkıntı yok onu ileride yükseltirim lakin işlemci kısmında sıkıntı yaşar mıyım bilemedim. Sizlerin görüşlerini almak istedim. Arada da CS:GO, Rainbow tarzı oyunlar oynarım o kadar. Bütçe de Max 7600 TL. Bilgisayar linki: https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-a715-75g-intel-core-i5-9300h-16-gb-256gb-ssd-gtx-1650ti-free-dos-15-6-fhd-ips-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000H2Q45?magaza=BOZDAN Teknoloji
Açık konuşmak gerekirse günümüz laptoplarını beğenmiyorum. Özellikle 10.Nesil ve üstünü. Bence güzel bir tercih olacaktır.

Bu arada o sistemi alınca Tuning etmeniz gerekebilir. Throttle sorunları ve minik ısınmalar olabilir. Böyle bir durumda beni etiketleyin. Sorunları gideririz hızlıca. Hayırlı olsun şimdiden.

Bu işlemler şart mı? Yapılan ve yapılmayan arasındaki fark nedir?
FPS ve sistem performans sorunları oluşabilir.

Sürekli gördüğünüz İşlemci frekansı düşüyor gibi konular işte kötü sistem dizaynları ve sistem üreticisi stratejisi sebepli oluyor. Bu gibi durumlarda da bizler yardımcı oluyoruz.

O zaman alınabilir ancak oyuncu bilgisayarı olarak geçmediğinden kasa hava sirkülasyonu nasıl olur bir fikrim yok.
FPS ve sistem performans sorunları oluşabilir.

Sürekli gördüğünüz işlemci frekansı düşüyor gibi konular işte kötü sistem dizaynları ve sistem üreticisi stratejisi sebepli oluyor. Bu gibi durumlarda da bizler yardımcı oluyoruz.

Buna ek olarka.

O zaman alınabilir ancak oyuncu bilgisayarı olarak geçmediğinden kasa hava sirkülasyonu nasıl olur bir fikrim yok.

+ i5 9300H'ta eski.

Buna ek olarka.

+ i5 9300H'ta eski.
Oyuncu bilgisayarından ziyade daha çok yazılım amaçlı kullanacağım. Hafta sonlarında ise 1 2 saat CsGo oynarım.
Oyuncu bilgisayarından ziyade daha çok yazılım amaçlı kullanacağım. Hafta sonlarında ise 1 2 saat CsGo oynarım.
+ 7600 TL civarı 16GB bellekli ve GTX 1650Ti model ekran kartı performansı veren başka bilgisayar öneriniz varsa bekliyorum.

+ 7600 TL civarı 16GB bellekli ve GTX 1650Ti model ekran kartı performansı veren başka bilgisayar öneriniz varsa bekliyorum.
+ 6 7 yıldır 4.nesil İ5 ve GT820M kullanıyorum. Neler yaşadığımı bir sen düşün bir ben. Onun için 9.nesil bana çok üst düzey geliyor şuan 😅

Geri
Yukarı