Acer Aspire E1-572g açılmıyor - No bootable device ---Please restart system

yakantolga28

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba
Acer Aspire E1-572g laptopum var.
Bugün format atmadan önce fotoğraflarımı yedeklemek istedim ancak yedekleme anında donmalar yaşadım ve bir kaç defa yeniden atmaya çalıştıktan sonra bilgisayar en sonunda dondu ve sinirimden bir iki defa klavyenin üstüne vurmuş olabilirim :) ,pc dondu kapatma tuşuna basılı tutarak kapattım ve yeniden açtığımda acer mgesi geldi ardından altında "Otomatik onarım başlıyor" dedi;ardından siyah ekran.bir kaç defa kapatıp açtım en sonunda acer yazısından sonra şu yazı geldi (mavi ekran içinde) "Default boot device missing or boot failed.
Insert recovery media and hit any key
Then select 'BootManager' to choose a new boot device or to boot recovery media" yazısı geldi entera bastıktan sonra mavi bir ekran geliyor ancak ekranda aşağı yukarı ok tuşlarını kullanım yazısından başka hiçbir şey yok tekrar entera basınca sayfa yenileniyor.esc ye basıyorum siyah ekran içinde "No bootable device ---Please restart system" diyor burdan sonrası yok zor bir sorum sanırsam şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Siya ekran gelmeden önceki yerde boost menü yazıyodu amcak seçilicek hiçbir şey uoktu yani legacy support a nasıl yapacağımı bilmiyorum :) sistemimi şimdi yazamıyorum ancak bir
Kaç saat içinde yazıcam cevabınız için teşekkür ederim bunarada

BIOS'u kurcaladın mı ?
BIOS'da Boot Mode u "Legacy Support" a çevir.

Olmaz ise BIOS ayarlarını defaulta al.

Gene olmaz ise sistem ve makina bilgilerini yaz
Legacy support yada biosu defaulta nasıl alıcam yardım eder misin?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı