Çözüldü Acer Aspire E15 E5-521-62GK RAM ve SSD uyumluluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Redstrom Fc

Femtopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba iyi günler.
Daha önce almış olduğum Acer Aspire E15 E5-521-62GK marka laptopum çok yavaşladı yeni bir PC alma durumum yok özelliklerini yükseltmek istiyorum RAM ve SSD olarak ne önerirsiniz hangi RAM ve SSD uyumlu olur bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim 2.el RAM ve SSD tavsiye eder misiniz ve bu laptapda kaç adet RAM yuvası vardır.
Ekran kartı takabilir miyim ve işlemcisini değiştirebilir miyim?
PC özellikleri.
AMD Quad Core Processor A6-6310 (up. To 2.4 GHz)
AMD Radeon R4 Graphics.
4 GB DDR3 l Memory.
500 GB HDD.

Çözüm
Mümkün o aparatın ismi Caddy lakin oraya alırsanız eğer HDD takın Caddy'e. SSD normal SATA girişine takın. Caddy SSD takarsanız SSD tam performansını alamazsınız.

Yazım size çözümü ulaştırdıysa beğen butonunun yanındaki en iyi cevap butonuna basa bilirsiniz.
Hocam sonuçlar nasıl oldu, aynı laptopa sahibim ve sizinle benzer durumdayım. SSD takıp RAM arttırmaktan başka çarem yok benim de. Laptopun performansı ne ölçüde değişti paylaşırsanız çok sevinirim.

Bende aynı laptopa sahibim geçen SSD takmıştık Windows 10 performansı bayağı arttı ama oyun performansında fazla bir değişiklik olmadı FPS arttışından bahsediyorum yoksa SSD'ye kurduğumuz oyunların yüklenme hızları arttı RAM FPS miktarını 10 FPS civarı arttırabilir ama şu an RAM ile uğraşma ihtiyacım yok RAM'e ulaşmak çok zor bilgisayarda anakartı sökeceksin arkasında kalıyor anakartı sökmeyle uğraşmakta beni pek açmıyor :D SSD tak o Windows performansını arttırır en azından fazla bir şeyler oynamıyorum şu an oynayabildiğim oyunlar düşük sistemli zaten belirteyim oyunları.

Steam oyunları;
Battlerite, Brawlhalla, Don't Starve Together, Garry's Mod, Half-Life 2, hand Simulator, Insurgency, Left 4 Dead 2, Metin2, Mount and Blade Warband, Paladins, portal 2, postal 2, Terraria, Unturned, League of Legends

Rahat bir şekilde oynayabildiklerim bunlar kasarak oynadıklarıma gelirsek;
Naruto to boruto shinobi striker, Phasmophobia, Raft, soul worker

Geri
Yukarı