Çözüldü Acer Aspire E15 E5-571G-50BW macOS Kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hackbeyy

Decapat
Acer Aspire E15 E5-571G-50BW bilgisayarıma macOS kurmak istiyorum. Mojave imajını indirdim flash diske yazdım (İlkinde bootta sonuç alamayıp ikinci defa başka bir flash belleğe yazdım) ama bir türlü boot olmuyor. Rehberde söylenen BIOS ayarları benim BIOS'umda yok. Daha önce bu bilgisayara macOS kurmayı deneyip başarılı olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cevaplar için teşekkür ediyorum, sanal değilde yeni aldığım ssd ile kalıcı bir çözüm arıyorum. Config.plist dosyasını orjinalini yedekleyip ekran karım ile uyumlu olanı ekledim CLover dizinine sonuç olumsuz oldu. Bu biosta yapamadığım ayarlar engel olabilir diye düşünüyorum. Bios ta tüm ayarları aktif edebilirmiyim BİOS Insyde H20 V 1.32.

BİOS sürümüm güncel Clover ekranına hiç ulaşamadım. Sanırım problemim şu;
BIOS'ta UEFI modda flash diskimi boot listesinde göstermiyor. Secure Boot Kapalı ama legacy geçtiğimde gösteriyor.
flash disk'i baştan bir daha hazırlayıp deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gönderdiğiniz efi dosyası ile denedim benzer efi dosyaları ile de denedim, clover ın eski sürümleriyle denedim ulaşabildiğim en son nokta "unsupported cpu unsupported cph" warning bla bla... Farklı şeylerle ulaştığım nokta uyarı amblemi çıkıyor sonrada öylece kalıyor, son denememdede apple logosu cıkıp reset atıyordu....

Gönderdiğiniz efi dosyası ile denedim benzer efi dosyaları ile de denedim, clover ın eski sürümleriyle denedim ulaşabildiğim en son nokta "unsupported cpu unsupported cph" warning bla bla... Farklı şeylerle ulaştığım nokta uyarı amblemi çıkıyor sonrada öylece kalıyor, son denememdede apple logosu cıkıp reset atıyordu....
Düzenlemesi bana ait olan EFI-CLOVER dosyalarını dener misiniz? (Mojave'de özellikle).
CLOVEREFIRM

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı