Çözüldü Acer Aspire E5-571 internet diğer cihazlardan yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nealf

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese günaydın. Diğer cihazlarımda internet gayet iyi çekerken bilgisayarda çok istikrarsız bir bağlantı oluyor. Ayrıca modemin sadece 2.4GHz kanalını algılıyor, 5GHz kanalını algılamıyor.

Laptop modeli: Acer Aspire E5-571
Wi-Fi kartı modeli: Qualcomm atheros AR956X Wireless network adapter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
7-8 yıllık cihaz. İşlemci i5-4210U 1.7GHz 2.4GHz.

Bu kadar eski bir laptopun zaten Wi-Fi AC desteklediğini sanmam, b/g/n desteklidir. Bu kartlar Wi-Fi kartları zamanla bozulabiliyor. Yeni bir kart veya adaptör almak problemlerinizi çözer. Eski laptopumda da aynı şeyi yaşamıştım. İşlemiciden koduna baktım ve Wi-Fi AC desteklemediği görünüyor.
Sürücüsü güncel mi? Laptop model kodunu tam yazar mısınız?

Baktığım yerde sadece Acer Aspire E5-571 yazıyor ayrıca sürücüsü güncel.

Bu kod ile bakinca birçok farklı varyasyon çıkıyor. Eskiler ve yeniler olarak. Kac yıllık bir cihaz ve işlemciniz nedir?

7-8 yıllık cihaz. İşlemci i5-4210U 1.7GHz 2.4GHz.

Bu kadar eski bir laptopun zaten Wi-Fi AC desteklediğini sanmam, b/g/n desteklidir. Bu kartlar Wi-Fi kartları zamanla bozulabiliyor. Yeni bir kart veya adaptör almak problemlerinizi çözer. Eski laptopumda da aynı şeyi yaşamıştım. İşlemiciden koduna baktım ve Wi-Fi AC desteklemediği görünüyor.

Çözüm
Teşekkür ederim. Ayrıca bu laptop alındığından beri 1 kere olsun temizlenmedi :). Vatan bilgisayar gibi mağazalar temizliğini yapıyor mu bu laptopların?

Teşekkür ederim. Ayrıca bu laptop alındığından beri 1 kere olsun temizlenmedi :). Vatan Bilgisayar gibi mağazalar temizliğini yapıyor mu bu laptopların?

Direkt mağazalar yapmıyor. Oradan aldıysanız belki servise yollarlar ama düşük bir ihtimal. Elbette ücrete tabii olur. Kendiniz yapabilirsiniz veya servise kendiniz yollayabilirsiniz.

Geri
Yukarı