Acer Aspire E5 575G-52N4 düşük Wi-Fi performansı

Kadirwasthere

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Student
Merhabalar, Wi-Fi bağlantımda download hız problemi var. Sorunu çözmek için birkaç yol denedim, bunlar:
  1. Aygıt Yöneticisi>Ağ Bağdaştırıcıları>Qualcomm Atheros QCA9377>Özellikler>Güç Yönetimi>Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın ayarını kapattım.
  2. Sürücüyü Windows Update üzerinden güncelledim.
  3. Sürücüyü Aygıt Yöneticisinden güncelledim.
  4. En güncel sürücüyü indirip el ile kurdum.
  5. Ağ ayarlarını sıfırladım.
Kullandığım laptop: Acer Aspire E5 575G-52N4.
Dahili Wi-Fi: Qualcomm Atheros QCA9377.
Kullandığım modem: ASUS DSL-N16
İnternet servis sağlayıcım: TurkNet

Öncelikle farklı cihazlardan yaptığım Speedtest sonuçlarında 35Mbps download 5.7Mbps upload aldığımı belirtmek isterim. Kullandığım bilgisayar ile kablolu bağlantı ile yaptığım test sonuçları da normal. İnternet bağlantımda veya modemde herhangi bir problem yok. Farklı cihazlardan Wi-Fi bağlantısı ile yaptığım test sonuçları da kablolu bağlantı ile aynı. Sorun laptopumun Wi-Fi bağlantısında. Denediğim yollar haricinde bir yol önerirseniz sevinirim.

Not: Sorun Wi-Fi bağlantısında sadece Download hızında, upload hızında bir problem yok
Not 2: Bazen bağlantı hızı normale dönüyor fakat stabil bir bağlantı olmuyor. Hız tekrar hemen düşüyor. Şimdiden yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Dahili Wi-Fi: Qualcomm Atheros QCA9377.
Üstat, laptoptaki Wi-Fi adaptörün sorunlu olan bir model. Microsoft'un sitesinden tut daha birçok forumda şikayet ve sorunlar var.
Adaptör değişimi için servise başvurabilirsin. ( Benzer adaptörü kullanan Lenovo modellerinde de aynı sorun var, Lenovo da değişim ücretsiz. ASUS'ta bu işlemler için ücret alınır mı net bilgi yok. )

Dahili Wi-Fi: Qualcomm atheros qca9377.
Üstat, laptoptaki Wi-Fi adaptörün sorunlu olan bir model. Microsoft'un sitesinden tut daha birçok forumda şikayet ve sorunlar var.
Adaptör değişimi için servise başvurabilirsin. ( benzer adaptörü kullanan Lenovo modellerinde de aynı sorun var, Lenovo da değişim ücretsiz. ASUS'ta bu işlemler için ücret alınır mı net bilgi yok. )

Hocam Acer kullanıyorum, cihazın garantisi yok. Değişim yapacaklarını sanmıyorum.

208.67.222.222 208.67.220.220 DNS ayarlayın.
Aktif ağ ayarlarından (DNS değiştirdiğimiz sayfa) gereksiz olanları kapatın. SS atarsanız yardımcı olurum.

Google'ın DNS sunucularını kullanıyorum. Sorun internet bağlantısında değil hocam Wi-Fi bağlantısında.

Geri
Yukarı