Acer Aspire ES1-524-905J RAM Yükseltmek

yaschares

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar kafamı karıştıran birkaç soru var.

Sisteme en çok yük bindiren oynadığım oyun CS:GO'da ki RAM kullanımım MSI Afterburner ile baktığımda bu şekilde;
IMG_0993.JPG

FPS Bazı sahnelerde 60 bile olsa hafif bir takılma söz konusu, yani oyunda akıcılık yok.

Aynı oyunu alta alıp görev yöneticisini açtığımda ise bu şekilde;
Adsız.png

Chrome'da 6-7 Sekme açtığımda da benzer tablo mevcut ve hafif takılmalar, 1-2 saniyelik gecikmeler başlıyor. Yani anladığım kadarıyla burada 5,4 GB sanal bellek ile birlikte kullanım var. Bu da RAM yetmezliği anlamına mı geliyor?

CPU-Z'de RAM bölümüne baktığımda ise bu şekilde gözüküyor;
Adsızx.png

Sistem özelliklerim;
AMD A9-9410
Toshiba TR200 240 GB SSD

APU olup, ekran kartı belleğini de RAM'den beslediğini düşünürsek, şu tabloda RAM arttırmak mantıklı mıdır? Yani asıl anlamak istediğim 8 GB RAM bir gereklilik midir? Bu sisteme yatırım yapmaya değer mi? Yani gözle görülür bir şekilde fark alır mıyım?

RAM almamı önerirseniz, bu RAM sistemim ile uyumlu mudur? CL9 olması sıkıntı yaratır mı? DDR3L bellek almam gerekiyor sanırım. RAM önerisinde bulunabilir misiniz? Laptopta boş RAM slotu mevcut.

Peki üstsınır kaç görünüyor. 8 gb mı seçili üst sınır.
Evet tiki işaretlediğimde 8192 MB oluyor, reset attım baktım değişen bir şey olmadı sonra tekrar tiki kaldırıp resetledim. Yani tiki açsamda, kapatsamda mevcut durum değişmiyor.[/QUOTE]Bios dan onboard ekran kartının Ram ayarlama kısmı yoksa kardeşim şöyle yapalım ozaman. Ramlarin yerlerini bir değiştir öyle bir kontrol et. Daha sonra bios güncellemesi yap. En sonda temiz bir windows kurulumu yap. Pek fazla çözümüm kalmadı benimde.

Evet tiki işaretlediğimde 8192 MB oluyor, reset attım baktım değişen bir şey olmadı sonra tekrar tiki kaldırıp resetledim. Yani tiki açsamda, kapatsamda mevcut durum değişmiyor.
Bios dan onboard ekran kartının Ram ayarlama kısmı yoksa kardeşim şöyle yapalım ozaman. Ramlarin yerlerini bir değiştir öyle bir kontrol et. Daha sonra bios güncellemesi yap. En sonda temiz bir windows kurulumu yap. Pek fazla çözümüm kalmadı benimde.
[/QUOTE]
BIOS'um güncel, ramlerin yerlerini değiştirip deneyeceğim. Formatla uğraşmak istemiyorum açıkçası şuan, onu da boş vaktimde denerim. Teşekkürler.
Ramlerin yerini değiştirdim, hatta yeni aldığım ramle sistemi açmayı denedim sorun olmadı fakat hala çözülmedi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı