Acer Aspire Fazla CPU kullanımı

Halim-Kaan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,daha önce bilgisayarımda disk kullanımı %99-100 oluyordu ve hatayı şu şekilde çözmüştüm ;
Win 8.1 e Sahip Acer Aspire V3-772G Dizüstü Bilgisayarda %100 Disk Kullanımı | Technopat Sosyal
Fakat buradaki çözüm yöntemleri içime sinmeyince orijinal norton yükledim ve bulduğu birkaç virüsü temizledim. Ondan sonra her şey normale döndü. Şu an başka bir sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayar boştayken bile cpu kullanımı %70 ten aşağıya olmuyor(Genelde %100). Gezinirken bilgisayarın hantallığını ve ısısını farkediyor hemen görev yöneticisini açıyorum. Cpu kullanımı %70 ve daha fazlası gösteriyor ve bir saniye sonra hemen düşmeye başlıyor. Görev yöneticisi ekranda kaldığı sürece düştüğü değerden devam ediyor. Fakat görev yöneticisini kapadığım an ısı direk artıyor ve hantallık yine başlıyor ve cpu kullanımı arttığını anlıyorum. En ufak bir uygulamada aynı olay başa sarıyor. Bilgisayarı kullanırken görev yöneticisi köşede açık beklemek zorunda kalıyorum yoksa kullanılmayacak durumda oluyor. Eğer oyuna girecek olursam ısı değerleri 90 derecelere çıkıyor. Bilgisayara zarar vermekten korkuyorum.
Bilgisayar alınalı 2 sene olmakta ve hiç temilik yapmadım. Acaba fan temizliği yaparsam sorun düzelir mi? Benim aklıma gelen neden fan yeterince soğutamadığı için cpunun fazla çalışıp ısındığı. Beni bu konu hakkında aydınlatabilir misiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.
Bilgisayar sistem;
İ5-4200M işlemci
GT 750 M ekran kartı
1 GB HDD
12 GB RAM.
Bios hakkında emin olsamda geri kalan her şey güncel ve antivirüsler sorun bulamıyor.

Yapmanız gereken öncelikle temiz bir sistem kurulumu ve sonrasında test. Temiz ve sorunsuz bir sistem kurulumundan sonra aynı problem devam ediyorsa bahsettiğiniz gibi ısı probleminden kaynaklı olabilir. Bunun içinde cihazınızın genel bakım ve temizliğinizi yaptırın ve tekrar test edin. Problem hala devam ediyorsa diğer donanımlarınızın tek tek test edilmesi gerekir ki bunun içinde maalesef ürünü güvendiğiniz bir servise teslim etmeniz gerekir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı