Acer Aspire One725 BIOS Şifresini Unutma

Tighten

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba technopat ahalisi. Sizin yardım edebileceğiniz düşündüğüm bir sorunum var. Acer Aspire One725 Netbook' uma format atmak için biosa girip bootlayayım dedim ancak daha önceden şifre koymuşum ve hatırlayamıyorum. Hem biosa hem de boot menusune ulaşamıyorum galiba boot seçeneği aktif değil. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bilgisayar bilgileri AIDA64 Extreme DMI kısmında yazana göre;
  • Anakart: ZA10_BZ
  • Bios Sağlayıcı: Insyde Corp Sürümü: V2.12
  • İşlemci: Mobil DualCore AMD C-70
  • İşletim Sistemim: Windows 8 Single Language 64bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda şifre BIOS yongasında yer almadığından ötürü sıfırlayamazsınız. Servise gidecek. BIOS'a şifre koymayacaktınız.

Bazı araçlar yok değil, USB'den boot edip sıfırlamaya yarayan ama USB'den boot etmek için de BIOS'a girmek ya da boot menüsünü açmak gerekebildiğinden dolayı dönüp dolaşıp unutacağınız şifreyi koymamanız gerektiği noktasına geliyoruz.

Teşekkür ederim, dediklerinizden sonra kesin servise yollayacağım. Merak ettiğim bir şey var, servis bu sorunu gidermek için nasıl bir işlem uygular?

Acer Aspire One725 - Google'da Ara

Farklı şekillerde olabiliyor, kendi modelin için biraz internette dolaşman lazım. Ben HP'yi resetlemiştim, youtube'da tarifi vardı.
Bazen de BIOS meraklıları modellere uygun ufak programcıklar yapıyor. Çok eskilerde BIOS pili çıkarmak işe yarayabiliyor ya da superuser şifreleri, bazen de bazı tuş kombinasyonları.
Bir de şifre bulan programlar var, tabii senin durumunda hangisi uyar, bilmiyorum.
CMOSPWD 'ü dene istersen.
favicons
CmosPwd - CGSecurity

Nette Mazzif diye bir adam vardı ama O artık programcığı ücretsiz vermiyor, pazarlıyor sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı