Acer Aspire 5742G BIOS Şifresini Kaldırma

sinaneryt

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Acer Aspire 5742G model laptop kullanıyorum. BIOS'ta şifre olduğu için giremiyorum ne yaptıysam da kaldıramadım şifreyi. Ayrıca boot menüsü de açık değil bu yüzden format da atamıyorum. Bir şekilde bu sorunu çözmeme yardımcı olabilir misiniz ?

Cevabın için teşekkür ederim ama benimkinde pil nerede bilmiyorum. Videolarda cihazın altındaki bir kısımda görünüyor çoğunda ama benimkinde orada pil yok. Boot menüsünü açmamın başka bir yolu var mı acaba. Yada boot menüsüne girmeden Security Boot ve Legacy Supportu Disable yapma imkanım. Bunları yapmamın nedeni kullandığım bir Cad programının kurulumunda istiyor olması bu arada.

Arkasında sökülebilecek herşeyi söktüm ama önüme pile benzeyen birşey çıkmadı malesef. Önündeki yerleri de sökmek istemiyorum geri takamaya bilirim yada sökerken kırabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş her parçanın yeri bellidir. Söktüğün gibi takabilirsin. Anakartı açığa çıkaracak şekilde bileşenleri dikkatlice sök. Rahat bir şekilde bios pilini göreceksin. Eğer ben bunları yapamam diyorsan bilen birisine yaptır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı