Acer Aspire S3 391 El Capitan Kurma

Dexter61

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemime başarıyla kurulmuş olan bir rehber var ama rehberi tam olarak uygulayamadım. [Guide] El Capitan on Acer S3-391 Ivy Bridge with Clover

İlk önce Unibeast ile UEFİ kurulum yaptım ama 4MB olarak gözüken HD4000 ekran kartını bir türlü aktif hale getiremedim. Rehberde denilen her ayarı yaptım ama olmadı. Sistem kurulduktan sonra Clover Conf.'den gereken ayarları yapayım dedim ama bu seferde EFI'yi programdan mount etmeme rağmen EFI klasörü çıkmadı. Rehberdeki yorumları okudum ama birisi Unibeast dahil değil gibisinden bir şey söylemiş tam olarak anlayamadım o kısmı ama Unibeastte sonuçta Clover bootloader ile kuruluyor. EFI klasörünün çıkmamasının dual boot yapmış olmamla bir ilgisi var mı ? OSX'i kurmadan evvel rehberde belirtildiği üzere 50gb bir alan oluşturup(paragon ile) OSX'i oraya kurdum. Sizden ricam verilen rehberde neyi yanlış yaptığımı bana açıklar mısınız sonuçta cihaz bu sitede de OSX uyumlu cihazlar arasında. Zamanında Legacy Unibeast ile Yosemite'ı sorunsuz çalıştırmıştım. Ama UEFI kurulum yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
EFI klasörü çıkmaz. Windows yanına kurulum yapıyorsun. Ayırdığın bölüm MBR formatlı.
Clover Bootloader kurulumunu aşağıdaki gbi yap:
( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından HDD içinde EFI klasörü oluşacaktır. USB içindeki CLOVER klasörünün içindeki şu dosyaları HDD/ EFI içine kopyala:
Screen Shot 2016-03-12 at 11.09.51.png

HD4000 için senin sistemine uygun aşağıdaki Config'lerden birini kullan:

EFI klasörü çıkmaz. Windows yanına kurulum yapıyorsun. Ayırdığın bölüm MBR formatlı.
Clover Bootloader kurulumunu aşağıdaki gbi yap:
( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından HDD içinde EFI klasörü oluşacaktır. USB içindeki CLOVER klasörünün içindeki şu dosyaları HDD/ EFI içine kopyala:
Eki Görüntüle 147515
HD4000 için senin sistemine uygun aşağıdaki Config'lerden birini kullan:
Hocam ayırdığım bölüm MBR formatlı değil GPT formatlı olarak gözüküyor Paragon Partition adlı programda. Zaten sitede ki UEFİ Dual Boot rehberini kullanarak yaptım formatlama işlemini, ayrıca kullandığım sistem Windows 10 UEFI. Install Clover'ın son sürümünde dediğiniz ayarların olduğu bölümü bulamadım. Direk bootloader'ı o ayarlar olmadan yüklüyor kendisi. Birde ekran kartı için verdiğiniz config dosyasını Clover Config ile nasıl yükleyeceğim. Tekrar baştan kurulum yapmayı düşünüyorum ama cihazım için rehber varken neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum hala doğrusu.

OS X 'in kurulu olduğu bölüntünün GPT yada MBR olup olmadığını anlamak için Terminal uygulamasını aç ve uygulama içinde diskutil list yaz. Çıkan raporda diskinin özelliklerini görebilirsin.
Screen Shot 2016-03-13 at 13.33.59.png

Config yüklemek için;
Bağlantıdan senin cihazına uygun olan Config.plist dosyasını seç. Dosya ismini "Config.plist" olarak değiştir. Dosyayı .../ EFI / CLOVER içindeki Config.plist ile değiştir.
Ayrıca rehber istiyorsan o kadar çok rehber hazırladım ki.. Ama kimse bakmıyor sanırım Rehberler bölümüne.
[Rehber] Clover ile Laptop'lara OS X Kurulumu
Rehber Kütüphanesi: OS X Kurulumu Ve Sonrası Gerekli Bütün Rehberler

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı