Acer Aspire V RAM Yükseltme

Arda1234

Kilopat
Daha fazla  
Acer Aspire V Nitro modeli bilgisayarımda bulunan 8 GB RAM'e + 8 GB eklemek istiyorum fakat CL değerlerinde problem yaşıyorum. CPU-Z tarafından alınan ekran görüntüsüne baktığımızda 21 CL görüyorum. Piyasada 21 CL ürün bulamadım. Bir hata yapıyor olabilirim. Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Nasıl bir RAM almam gerekiyor, sorunsuz temiz bir kullanım için? Şimdiden teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2019-05-08 at 18.52.44.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
CL 17 RAM'e bakınız. Zahmet edip internette biraz araştırsanız bu RAM'i satan yerlere orada da CL 17 olduğu yazıyor.

Son düzenleme:
Model ve bilgi eksikliğinden kaynaklı sanırım öğrenemedim. CL 17 uyumlu bir RAM alacağım. Memory kısmı için ekran görüntüsü paylaşıyorum.
392405

Bu RAM özel üretim olduğu için her satıcıda bulamazsın. Ancak teknik servisi olup satanları görüyorum ayrı yerlerden stok kalmasın diye. Satıcıları buldum bu RAM'i satanları CL 17 olduğunu belirtmişler.

Sanırım ram'ler underclock çalıştığı için CL değeri düşmüş. Ama emin olamadım. Şimdi benim Dell'de 2666MHz ram ile geldi ancak cihaz underclock çalışıyor. Bu sebeple CL değeri 19'dan 17'ye düşmüş.
Buraya da atıyorum. Link

Bu durumda CL17 2400MHz ram alması daha sağlıklı olacaktır.
En optimal ram'in linkini bırakıyorum. Bilendenal.com Türkiye'de bu işi en iyi yapan firmadır. Ayrıca uyumluluk konusunda sizi ararlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı