Acer Aspire V3-571G ethernet bağlantı sorunu

Gramicle

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ping sorunları nedeniyle kendime ethernet kablosu aldım ve bilgisayara bağladım. Ancak bazen 1-2 dakika bazen 10-15 dakika içerisinde bilgisayar kablolu bağlantı da internet olmasına rağmen internet yok diyor. Otomatik olarak Wi-Fi bağlantısına geçiyor. Ancak Wi-Fi'ye geçtikten sonra bile internete giremiyorum. Donanım ayarlarından ethernet bağlantısını devre dışı bırakmam gerekiyor ki internete girebileyim. Bununla birlikte bağlantı da kopma yaşadıktan sonra kabloyu çıkartırsam hala kablo bağlıymış gibi hareket ediyor. Yani kablo takılı olmamasına rağmen ağa bağlı internet yok yazısını alıyorum (bunu Wi-Fi kapalı iken test ettim).

Ethernet kablosu bağlı olup internet gittikten sonra sorunları gidere tıklıyorum. "Varsayılan ağ geçidi tanımlanamadı." Şeklinde bir hata veriyor. Donanımı yeniden başlatıyor. Sonrasında 1 ile 10 dakika arasında bir süre geçtikten sonra bağlantım yine gidiyor.

Denediğim çözümler:
1-) CMD üzerinden bir takım komutlar girip bilgisayarı yeniden başlatma.
2-) Sorun ethernet kablosunda olabilir diyerek başka bir bilgisayarda denedim normal bir şekilde çalıştı.
3-) Sorun benim bilgisayarıma giren kablonun portunda olabilir diyerek başka bir kablo ve port ile yeniden denedim yine maksimum 10 dakika sonra gitti.
4-) IPv4 ile kendi elimle IP ve DNS atadım.

Sorun benim bilgisayarımın ethernet portundan kaynaklı olabilir mi? Veya internet sağlayacımla alakalı bir sorun olabilir mi?

Bilgisayarım yaklaşık 7-8 yıllık. Bu zamana kadar ethernet portunu kullanmadım. Evde bulunan masaüstü bilgisayar da bayağı eski ancak onda herhangi bir sorun olmuyor. Nasıl çözüme ulaşabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Bilgisayarım: Acer Aspire V3-571G
Modemim: TD-W9970
İnternet sağlayıcısı: NetSpeed

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver'ını kurdunuz mu?
Evet driver kurulu.
Bu arada ilginç bir olayla karşılaştım. Bilgisayarımı ethernet bağlantısı varken yaklaşık yarım saat açık bıraktım ve internette kesilme olmadı. (Bu süre zarfında tarayıcı açıktı ama işlem yapılmıyordu.) Sonrasında video açtım ve 30 saniye içerisinde internet yine koptu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı