Acer Aspire V3-571G Oyun Performansı ve Isınma Sorunu

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
200. sayının ilk sorusu bana aitti. Benim laptop tercihimden dolayı her ne kadar bana kızmış olsanız da o laptop u alırken amacım boşa para harcamak değildi. Fiyatı çok uygundu ve içindeki ekran kartı yeni nesil bir kart olduğu için tercihimi o yönden kullanmıştım. Attığım sorunun cevabında bana baya kızmıştınız 4 GB GT730M'li,16 GB RAM’li bir laptop aldığım için. Fakat derginin kasım sayısında "GT740M" ekran kartını önerdiğinizi okuduğumda bu mesajı atma ihtiyacı duydum. Araştırdığım kadarıyla her ne kadar sentetik test olursa olsun, GT740M'nin,GT730M'den pek farkı olmadığını gördüm. Sormak istediğim, zamanında attığım mesaj üzerine bana kızdığınızdaki fikirleriniz hala aynı mı? Hatırlamıyorsanız size PC’nin özelliklerini yazıp, bu PC’nin Battlefield 4'ü kaldırıp kaldırmayacağını sormuştum.1 Kasım günü oyun elime geçti ve orta ayarlarda 40 FPS’nin altına inmediğini gördüm ve sizinle bunu paylaşmak istedim. Ayrıca soğutucu olarak da Thermaltake'in CL-N0015 Massive23 LX modelini aldım. Size daha önce mesaj attığımda, PC’nin sıcaklığı 85-90 derecelerde seyrediyordu, bu yüzden garantiye yolladım. NOT: PC'nin modeli ve özellikleri;

Acer Aspire V3-571G,
  • Intel Core i7 3630QM,
  • GT730M 4GB,
  • 1366x768,
  • 16 GB DDR3 RAM,
  • 1TB Harddisk 5200RPM.

Sonuç? BF4’ü oynayamamışsın ve cihazı servise göndermek zorunda kalmışsın. Üstüne üstlük bir de soğutucu almak zorunda kalmışsın. Burada demek istediğim konu, söz konusu cihazın bir oyun laptopu olmadığı. 4 GB RAM bir işe yaradı mı? Hayır. 16 GB RAM peki? Yine hayır. Sonuçta oyun oynamak amaçlı bir cihaza para verdin ve oyun bile oynayamadın. 90 dereceye çıkınca cihaz, otomatik olarak kendini kapatır. Düşüncelerim değişmez, değişmeyecektir de. 4 GB GT 730M yerine 2 GB GT 740M almak halen mantıklı. Olayın mantığını umarım bir gün anlarsın. Kazıklanmayın diye söylüyorum bunları ama insanları kandırmak, kandırıldıklarına inandırmaktan daha kolaydır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı