Aspire V3-571G Oyun Performansı Düştü

Batıkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, konuda da bahsettiğim gibi laptopta çok rahat oynadığım oyunlar en düşük ayarda bile kasmaya başladı. Bana göre bunun nedeni 1,5-2 ay önce bilinçsizce nvidianın oyunlarda iyi performans sağlaması için çeşitli programlarını indirdim, yüklerken de hep sormuştu bilgisayarın var olan ayarlarıyla değiştirilsin mi? diye(bunun tarzda soru olabilir tam hatırlamıyorum.). Ben de kabul ettim geçtim ve ondan sora yüksek ayarda oynayabildiğim nfs rivals, mafia 2 gibi oyunları kasmasından dolayı oynayamıyorum. Biraz bu işlerde cahilimdir bunun sebebi nedir ne yapmalıyım? Bu arada makine: Acer Aspire V3-571G.

Merhaba,
Yüklemiş olduğunuz yazılımları program ekle kaldır bölümünden bularak kaldırın.
Ekran kartı sürücünüzü kaldırın.
Bilgisayarın yeniden başlatın ve ekran kartı sürücünüzün en son sürümünü yeniden yükleyin.
Bilgisayarı yeniden başlatın ve uygulamaları yeniden kontrol edin.

Yazılımları tam olarak hatırlamıyorum ve dediğim gibi bilgisayar konularında cahilim ekran kartı nedir nerden bakarım nasıl kaldırırım bilmiyorum:(

Termal macun olayını ilk defa sizden duydum.

O zaman şöyle yapın en iyisi,
Bilgisayarınızın bakım zamanı gelmiş sanırım, notebook lara hizmet veren bir yere cihazınızı götürün, fan, fan ızgarası temizliklerini yaptırın. Kompresörle hava tutup baştan savma yapmasınlar. Söküp öyle yapan bir yer olsun. Bilgisayarınız dağıtılmışken işlemci için termal macun yenilemesi yapabiliyorlarsa gpu için termal pad yenilemesi yaptırın.

Evet haklısınız ama bana daha çok o nvidialardanmış gibi geliyor. ilk nvidia güncellemesiyle başladım sonra oyun kalitesi daha iyi olsun diye nvidianın resmi şeylerini indirdim. Lütfen yardım.

Onlar laptopla uyuşmazlık gibi bir şey yaptı sanırım. Bir de laptopun kendi has özelliğinin yerine geçtiler herhalde çünkü yüklemeden önce rahatça oynayabiliyordum.

Açıkçası ben bilgisayarda önemli şeyleri internetten indirdiğim(nvidialar olabilir) yazılımlarla değiştirdim bu da performansa yansıdı. Söz konusu değişiklik ekran kartı veya o tarz bir şey olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı