Acer Aspire V3 772G DRIVER POWER STATE FAILURE

EGZODYA

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Laptop Acer Aspire V3 772G

Laptopta programlarda oyunlarda herhangi bir sıkıntım yok, bu mavi ekran hatası da laptop açıkken oyunda veya herhangi bir programda gelmiyor sadece laptopun ekranını kapattığımda, yada laptopu uykuya alırken, kapatırken, yeniden başlatırken 3-4 dakika sabit kapatılıyor falanda kalıp ardından mavi ekranda driver power state failure hatasına geliyorum.

Ve bu olay her seferinde de olmuyor rasgele oluyor her 5-6 kapatışımdan birinde diyelim ve çoğu zaman laptop belli bi süreden fazla açık kaldığında oluyor sanırım.

Hatanın başlamasını sağlıyıcak herangi bi update falan yapmadım sanırım kendiliğinden 2 ay önce gibi falan geldi, normalde zaten update olaylarından pek anlamam çoğu zaman sadece NVIDIA’nın Update’ini yaparım ve Windows’un kendinin varsa o kadar.

Hata başladıktan sonra driverbooster ile falan bikaçbişey update etti ama gene işe yaramadı.
Format atıyım düzelir dedim formatı attım ve ardından sadece Acer’ın kendi sitesindeki modelime uygun 6-7 driver ile NVIDIA’nın driverini kurdum, DDU ile ekran kartlarını sırayla intel ve nvidia olarak silip yükledim ve sorun düzelmedi hala devam ediyor arada.

İnternetten araştırdığım kadarıyla sorunun kaynağı ya driver uyuşmazlığı yada güç seçenekleri ayarlarıyla ilgili (güç seçeneği ayarlarıyla ilgili olduğunu pek sanmıyorum çünkü orayla hiç oynamadım, ama genede orasıda olabilir tabi)

Son bi kaç gündür bunla uğraşıyorum arkadaşlar baya bi deli etti bilen anlayan yaşamış olan varsa yardım ederse çok sevinirim. Teşşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosu update etmeye çalıştım the version of rom file is the same as that of bios diyor.

Formatıda yeni 2 gün önce microsoftun kendi sitesinden indirip kurmuştum oda sanırım son sürümdür.

Minidump şuan boş sanırım format attım diye ama format attıktan sonra 1 kere daha vermişti mavi ekran. Neden dosya boş anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı