Acer Aspire V3 772G DRIVER POWER STATE FAILURE

Şuanki intel graphics 4600 sürücüsü 20.19.15.4454,
Nvidia nınki aynı 416.94.

Bilgisayara ilk format attığımda zaten DDU ile silip son Intel ve Nvidia driverlarını kurmuştum, biraz internette araştırma yapınca intel management engine interface in driverini eski bir sürüme (10 ile başlayan değilde 9 ile başlayanlardan) yükleyince düzeldiğini yazmışlar onu denedim ve şuan bir sıkıntı çıkmadı, tekrar bir sıkıntı çıkarsa DDU ile tekrar yüklerim driverları.
Tekrar ntoskrnl.exe dmp dosyayı aldım laptop uykuya geçince,
ardından ddu ile linklediğiniz driverları intel sonra nvidia olarak kurdum fakat bişet dikkatimi çekti.

Öncelikle ddu ile intel sonra nvidiayı sildiğimde aygıt yöneticinde görüntü bağdaştırıcaları normal olarak yok oldu fakat ses ve video oyun denetleyicileri kısmında high definition audio aygıtında ünlem oluştu.

(Ben laptopu o high definition audio aygıtı ünlemli şekilde 1 sene falan kullanmıştım hiç bir sorun çıkmamıştı taki o kendiliğinden yok olana kadar o yok olduğundada bu sorunum başlamış olabilir ama nasıl yok olduğunu bilmiyorum).
Ekran Görüntüsü (5).png

Herneyse bundan sonra inteli kurdum ve restart attığımda, hem ünlemli high definition audio aygıtı yok olmuştu hemde nvidia kendiliğinden bir driver yüklemişti, ben üstüne sonra güncelini yükledim.

Sizce bu durumda herhangi bir gariplik var mı yoksa normal mi?

(Ayrıca bağzen çok nadir 1-2 günde 1 defa youtube veya twitch de bişeyler izlerken videoların seslerinde 1-2 saniyelik cızırtı donma veya ses 1-2 saniye alçalıp sonra eski haline dönemeler oluyor, belki ordan sesle ilgili bir driver olabilir diye de düşündüm)

Geçen ayda durduk yere youtube videoları sayfaları falan kendiliğinden refresh oluyor veya video donup yeşil veya pixellerin olduğu değişik şekillere girip donuyordu, ama bu sonra driverlerı falan update ederken düzeldi.

Ekran Görüntüsü (6).png

Sorun hala devam ediyor,

microsoft support la kontrol ederek bişeyler yapabilirler mi ? onlara mı ulaşsam ?

yoksa acer teknik servise mi versem ? (onlarda 1 ay bekletir hiç gözüm yemiyo :ROFL:)

normal sıradan bir internet kafeciye falan mı göstersem?

yoksa böyle gittiği kadar kullanıyım mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı