Acer Aspire VN7-791G Grafik Kartı Sorunu

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Acer Aspire VN7-791G model bilgisayarın GPU fanından ses gelmeye başladı. Yavaş döndüğü zaman fark edilmiyor ama yük altına girdiğinde fan hızlanıyor ve gürültülü çalışıyor. Bir yere sürter gibi çıkıyor ses.

Laptopun içine bakım yaptırmadan önce öğrenmek istediğim 2 konu var.

Ben bu laptopu NVIDIA Grafik kartını devre dışı bırakıp kullanmak istiyorum. Yani işlemcinin entegre grafiğini genel olarak kullanacağım. Fakat oyuna girerken yada zaman zaman performansa ihtiyaç duyduğumda kısa yoldan NVIDIA Grafik Kartını aktif etmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Karşılaştığım soruna yönelik kısa vadeli olarak bulabildiğim çözüm bu. Yakın zamanda da kasayı sökmeyi veya söktürmeyi planlıyorum. O zamana kadar bu şekilde idare etmem gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
bilgisayar-yönet-sistem araçları-aygıt yöneticisi-görüntü bağdaştırıcıları-ve devredısı bırakmak istediğin aygıta sağ tıklayıp devredışı bırakıyorsun etkinleştirmek içinde yine aynı şekilde yapıyorsun ama zaten entegre işlemlerde bilgisayar otomatik olarak entegre grafikle çalışır yüksek grafik gerektiren işlemlerde otomatik olarak gpu devreye girer yani devre dışı bırakmana gerek yok aslında.

bilgisayar-yönet-sistem araçları-aygıt yöneticisi-görüntü bağdaştırıcıları-ve devredısı bırakmak istediğin aygıta sağ tıklayıp devredışı bırakıyorsun etkinleştirmek içinde yine aynı şekilde yapıyorsun ama zaten entegre işlemlerde bilgisayar otomatik olarak entegre grafikle çalışır yüksek grafik gerektiren işlemlerde otomatik olarak gpu devreye girer yani devre dışı bırakmana gerek yok aslında.

Hayır. Varsayılan GPU Nvidia. Bunu entegre yapıp Nvidia'yı oyunlara girerken kendim çalıştırmalıyım.
Yani ben sağ yıklayıp yüksek performanslı seçeneğini seçmedikçe Nvidia devreye girmemeli.

Arkadaşım, öyle bir kısa yol varmı bilmiyorum, ama büyük ihtimalle yoktur. Bilgisayar normal olarak entegre grafikle çalışır, yani sen boşuna bunu kafaya takıyorsun. Fazla işlem gerektiren programlarda otomatik olarak devreye girer.

Otomatik olarak Intel HD kart kullanılır. Oyun vs. açtığınızda NVIDIA'ya geçiş yapar. Bunu NVIDIA denetim masası üzerinden ayarlayabilirsiniz. Fan için imzamdaki konuyu okumanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı