Acer Aspire VN7-791G Kasma ve Takılma Sorunu

AgainstCurrent

Hectopat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 2 ay önce laptobuma sinirlenip yumruk attım ve HDD'yi bozdum. :) Neyse şimdi SSD aldım taktım fakat SSD hızı o kadar düşük ki anlatamam. Dosya kopyalayıp yazma hızına bakmak istedim ve 40-60 MB arası yazıyordu. Benim eski harddiskim daha hızlıydı diyebilirim. :)

Gelelim asıl soruna. Benim sorunum Chrome'da gezerken kasıyor takılmalar çok oluyor. Chrome kısayoluna tıkladığımda direk açması lazımken 2-3 saniye geç açıyor, aynı şekilde bilgisayarım kısayoluna tıklarken de öyle. Yeni sekme açarken kasıyor sekme 3 saniyede açılıyor. HDD bozulmadan önce Rainbow Six Siege oynuyordum High ayarlarda 60 FPS ile şimdi 30 FPS'yi zor görüyor, oyunu GTX 860M ile açıyorum. :) Sıkıntının yazılımsal olduğunu sanmıyorum fakat ne olduğunu da bilmiyorum açıkçası. Garantiye vermeden önce sizlere danışmak istedim. Normal windows'ta gezerken bile takılıyor o derece.

Sistem özellikleri:

Windows 10 x64 Lisanslı
İntel Core i5-4210H 2.90GHz
İntel HD Graphics 4600
Nvidia GeForce GTX 860m 2GB (en son sürüm yüklü)
Sandisk SSD Plus 120GB (AHCI ve SATA 3)
Kingston 8GB DDR3 RAM

Tekrar söylüyorum yazılımsal değil. Büyük ihtimal donanımsal. İşlemci boşta 60C sıcaklıkta.

Testleri ekliyorum.

http://www.userbenchmark.com/UserRun/1877873

SSD TEST.png
Test.png

Yardım edecek kimse yok mu.....

@Ali Güngör yardım edebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı