Acer Aspire VN7-791G Mac OS X uyumlu mudur?

fatihgunes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iyi bayramlar şimdiden.
Dün itibariyle bu cihazı aldım. Acer Aspire v17 Nitro Black Edition.

Yosemite ve üzeri kurulum yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile çalışmayacak donanım yok gibi gözüküyor. Ancak bilgim yeterli seviyede değil. Sizlere de sormak istedim.

Sistem Özellikleri

- Mobile QuadCore Intel Core i7-4720HQ, 2600 MHz (26 x 100)
- Intel Lynx Point HM86, Intel Haswell
- 16307 MB (DDR3-1600 DDR3 SDRAM)
- Intel(R) HD Graphics 4600
- GeForce GTX 960M/PCIe/SSE2
- Realtek ALC283 @ Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C-2]
- WDC WD10JPVX-22JC3T0 (1000 GB, 5400 RPM, SATA-III) (2 haftaya Samsung 850 Evo takmış olacağım)
- Qualcomm Atheros QCA61x4 Wireless Network Adapter
- Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
- Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Cevap için teşekkür ederim. Youtube'daki Mavericks videosunda nvidia kartların çalıştığı bilgisi geçiyordu sevinmiştim :) Ama makalede çalışmadığı yazıyor.

Dün akşam verdiğin linkteki rehber ile cevap beklemeden kurulum yaptım aslında. Ancak kurulum sonrası kext değişimleri, clover ayarları, config vs. beceremedim.

Ekran kartı 7mb görüyor ve imleç bile takılarak ilerliyor. Ses kartı wifi çalışmadı. Usb 3.0 çalışıyor. Her açılışta bluetooth klavye uyarısı çıkıyor bağlanmaya çalışıyor. Hatta ilk kurulumda da karşıma çıkardı klavye yi pair edin diye. Kurulumu tekrar başlatınca düzeldi.

Makaleler biraz karışık ya da ben beceremedim. Kurulum sonrasını halledersem çalışacak sanırım.

Kurulum sonrası Clover boot ekranından kodları silip açayım dedim. Açmadı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı