Acer Aspire vs ASUS TUF

Hocam ısınma sorunu var diyorlar TUF serisinde, Acer'a iyi diyenler oldu hangisi daha çok ısınır bilemedim.

Hocam ben şahsen aşırı bir ısınma yaşamadım normal bir laptop ne kadar ısınıyorsa o normal değerler. Isınanlar PC'yi zorluyor olabilir varsa bu sorunu yaşayan yazsın değerlendirelim ve dediğim gibi TUF dururken Acer alınmaz.

ASUS TUF kullanıcısı olarak teknik servisinden dolayı hiç tavsiye etmiyorum. Sağlam bilgisayarımı teknik servisi yüzünden arka arkaya 3 defa teknik servise göndermek zorunda ve en sonunda iade etmek zorunda kaldım.

ASUS TUF kullanıcısı olarak teknik servisinden dolayı hiç tavsiye etmiyorum. Sağlam bilgisayarımı teknik servisi yüzünden arka arkaya 3 defa teknik servise göndermek zorunda ve en sonunda iade etmek zorunda kaldım.

TUF'un farklı modelleri varmış, bazılarında sorun yokmuş, sizin sorun neydi?

TUF'un farklı modelleri varmış, bazılarında sorun yokmuş, sizin sorun neydi?

Çok basit bir Wi-Fi problemim vardı aslında. Ancak tamir edemeyip daha beter hale getirdiklerinden defalarca teknik servise yollamak zorunda kaldım. Hatta hiç ilgilenmeyip format atıp yolladıkları bile oldu. Yani sorun bilgisayar kaynaklı değil teknik servisi çok kötü. Detaylı olarak yaşadıklarımı burada yazdım okumak isterseniz.

Çok basit bir Wi-Fi problemim vardı aslında. Ancak tamir edemeyip daha beter hale getirdiklerinden defalarca teknik servise yollamak zorunda kaldım. Hatta hiç ilgilenmeyip format atıp yolladıkları bile oldu. Yani sorun bilgisayar kaynaklı değil teknik servisi çok kötü. Detaylı olarak yaşadıklarımı burada yazdım okumak isterseniz.

Hocam kötü olmuş ama PC’de başka sorun var mıydı, sizce Acer mı Asus mu veya Lenovo mu?
Malzeme kalitesi ve soğutması iyi miydi?

Hocam kötü olmuş ama PC'de başka sorun var mıydı, sizce Acer mı ASUS mu veya Lenovo mu?
Malzeme kalitesi ve soğutması iyi miydi?

Benim modelinde soğutması iyi değildi çok ısınıyordu ve kasası hiç sağlam değildi.
Ancak performansı etkileyecek düzeye de hiç çıkmadı. Almayı düşündüğün bu serilerde daha fazla hava girişi ekleyerek bu sorunu büyük oranda çözmüşler. Ancak aynı fiyat aralığında bende son 1 haftadır laptop bakıyorum ve bende Asus ile böyle bir olay yaşamış olmama rağmen yine ASUS almayı düşünüyordum fiyat/performans açısından. Ancak forumdaki son konulara baktığımda Dell Gaming G15 serisinden almaya karar verdim size de tavsiye ederim. Özellikle son BIOS güncellemesi ile ekran kartı 95watt olarak çalışıyormuş. Kasa olarak Alienware kasa kullandığından hem sağlamlık hem de soğutma açısından oldukça iyi. Performans ve sağlamlık açısından bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi laptop serisi bence bakmanızı tavsiye ederim.

Benim modelinde soğutması iyi değildi çok ısınıyordu ve kasası hiç sağlam değildi.
Ancak performansı etkileyecek düzeye de hiç çıkmadı. Almayı düşündüğün bu serilerde daha fazla hava girişi ekleyerek bu sorunu büyük oranda çözmüşler. Ancak aynı fiyat aralığında bende son 1 haftadır laptop bakıyorum ve bende Asus ile böyle bir olay yaşamış olmama rağmen yine ASUS almayı düşünüyordum fiyat/performans açısından. Ancak forumdaki son konulara baktığımda Dell Gaming G15 serisinden almaya karar verdim size de tavsiye ederim. Özellikle son BIOS güncellemesi ile ekran kartı 95watt olarak çalışıyormuş. Kasa olarak Alienware kasa kullandığından hem sağlamlık hem de soğutma açısından oldukça iyi. Performans ve sağlamlık açısından bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi laptop serisi bence bakmanızı tavsiye ederim.
Dell’e baktım , tasarımı çok kaba duruyor Ips panel değildi benim baktığım, şu an dolar fırladı yine , Acer ve Asus arasında kaldım ama Acer istiyordum , bu modeli iyi ise Asus’a yönelebilirim, Dell fiyat olarak daha iyi ama tasarımı biraz hoşuma gitmedi, Dell kullanan arkadaş varsa fikirlerini alabilirim.

Dell'e baktım, tasarımı çok kaba duruyor IPS panel değildi benim baktığım, şu an dolar fırladı yine, Acer ve ASUS arasında kaldım ama Acer istiyordum, bu modeli iyi ise ASUS'a yönelebilirim, Dell fiyat olarak daha iyi ama tasarımı biraz hoşuma gitmedi, Dell kullanan arkadaş varsa fikirlerini alabilirim.

İlk attığınız linkteki modelin aynısını kullanıyorum dediğim gibi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı