Acer Dizüstü Bilgisayara Güç Gelmemesi

muhammet3535

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1,5 yıl önce kullandığım bilgisayarın ekranı kırılmıştı, ben de yeni bir bilgisayar almıştım.
Şimdi o dizüstü PC'ye ekran alıp yada TV'ye bağlayıp kullanmayı düşünmekteydim.
Fakat bir de ne göreyim bilgisayar hiçbir şeye tepki vermiyor.
Kesin çalıştığına emin olduğum adaptör ile de denedim fakat hiç ışık yanmıyor.
Yani PC'ye güç gelmiyor sanırım. İçini açtım baktım kurcaladım fakat hiçbir şey garip gelmedi bana.
Her şey normal görünüyor fakat bir yerlerde sıkıntı var.
Marka-Model : Acer Aspire M5 481-TG Link (Bağlantıdaki özellikler %90 aynı )
İlerde istenirse fotoğraf ve video da gönderebilirim bu basit hata için bilgisayar tamircisine gitmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çok geçmiş olsun. Aynı sorunu yaklaşık 3 ay önce ASUS X555LNB'de de yaşadım ben, tam olarak aynı sorun. Batarya %100 iken, adaptör kablosu takılı değil iken birden durduk yere kapandı. Kapanmadan önceki işlemci sıcaklığı 34 derece idi ve hiçbir şey çalışmıyordu. Adaptörü taktım hemen, açılmıyor ve güç ışığı da yanmıyordu. Bu olay olmadan 3 gün önce termal macunu profesyonel bir şekilde Arctic MX-8 ile yenilemiştim. Garantisi 2017 Ocak'ta bitmişti.

Yetkili servisi bana çok uzakta olduğu için, (git gel 140 km) resmi olmayan bir laptop tamircisine verdiğimde, aldığım cevap "işlemci arızası" oldu. Benden, i5-4200U'yu takmak için 750TL istedi. (üzerinde i5-5200U var idi, lehimle falan söküyorlar galiba tam bilmiyorum)

Daha sonra bir şekilde yetkili servisine verdiğimde, onlardan gelen yanıt ise "anakart değişecek, 3050 TL tutuyor" oldu ve ben kabul etmedim. Çünkü 2015 yılında ben bu laptopu 1800 TL'ye almıştım.

Benim başımdan geçen olay bu şekilde. Hemen üzülmeyin, yetkili servisi ile şansınızı deneyin derim.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Aynı sorunu yaklaşık 3 ay önce ASUS X555LNB'de de yaşadım ben, tam olarak aynı sorun. Batarya %100 iken, adaptör kablosu takılı değil iken birden durduk yere kapandı. Kapanmadan önceki işlemci sıcaklığı 34 derece idi ve hiçbir şey çalışmıyordu. Adaptörü taktım hemen, açılmıyor ve güç ışığı da yanmıyordu. Bu olay olmadan 3 gün önce termal macunu profesyonel bir şekilde Arctic MX-8 ile yenilemiştim. Garantisi 2017 Ocak'ta bitmişti.

Yetkili servisi bana çok uzakta olduğu için, (git gel 140 km) resmi olmayan bir laptop tamircisine verdiğimde, aldığım cevap "işlemci arızası" oldu. Benden, i5-4200U'yu takmak için 750TL istedi. (üzerinde i5-5200U var idi, lehimle falan söküyorlar galiba tam bilmiyorum)

Daha sonra bir şekilde yetkili servisine verdiğimde, onlardan gelen yanıt ise "anakart değişecek, 3050 TL tutuyor" oldu ve ben kabul etmedim. Çünkü 2015 yılında ben bu laptopu 1800 TL'ye almıştım.

Benim başımdan geçen olay bu şekilde. Hemen üzülmeyin, yetkili servisi ile şansınızı deneyin derim.
Teşekkürler hocam
Farkındayım biraz geç yazdım. Ceza almışım :D. Bende işlemciyi yerinden çıkarıp tekrar takmıştım.
Fakat ondan olma ihtimali düşük sanki çünkü güç ışığının işlemci ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Macunu yenilesem faydası olur mu acaba bunu deneyeceğim.
Ayrıca laptop zaten ölmüş vaziyette nerdeyse birde bunu servise veremem. Biliyorum ki Acer servisi her zaman pahalı yapıyor daha öncesinde bir ekran değişimi için göndermiştim ve benden 1600TL civarında para istemişlerdi.(Laptop'ın ederi 1000 lira civarı iken ona 1500-1600 lira veremeyeceğim için bende sen gibi yeni almayı daha uygun buldum.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı