Çözüldü Acer E5-553G-T7Q5 M.2 Yuvası Var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Semih Can Ateş

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir yakınımda Acer E5-553G-T7Q5 marka model dizüstü bilgisayar var ve SSD takmak istiyoruz. Kendisine söyledim kapağı açıp yuvanın fotoğrafını attı ama M.2 girişi var yok mu anlayamadım. İnternetten E5-553G'nin açılımına baktım ve bizimkinden farklı bir yuva gözüküyor. Kısaca bilgisayarımızda M.2 yuvası var mı, varsa NVMe mi yoksa SATA mıdır? Onların da uçları farklı oluyor destek olursanız sevinirim.
Yakınımın bilgisayarı;

20200904_101130.jpg

İnternet'e gördüğüm;

Screenshot_20200904-093319_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oraya hiçbir şey takamazsınız. Benzer bir modelin kasası ama orada port yok. Tracing var sadece.

Bu deliklerin olduğu yerde M.2 SSD'nin takılabileceği bir giriş olması lazımdı ama yok.

1599210252414.png
Arkadaşlar merhaba. Bir yakınımda Acer E5-553G-T7Q5 marka model dizüstü bilgisayar var ve SSD takmak istiyoruz. Kendisine söyledim kapağı açıp yuvanın fotoğrafını attı ama M.2 girişi var yok mu anlayamadım. İnternetten E5-553G'nin açılımına baktım ve bizimkinden farklı bir yuva gözüküyor. Kısaca bilgisayarımızda M.2 yuvası var mı, varsa NVMe mi yoksa SATA mıdır? Onların da uçları farklı oluyor destek olursanız sevinirim.
Yakınımın bilgisayarı;

Eki Görüntüle 657459

İnternet'e gördüğüm;

Eki Görüntüle 657461

Yüksek ihtimal NVMe SSD slotudur.

O giriş M2 girişi. Vidası ve vida yuvası ayrı şekilde verilmesi gerekiyor.
Benim anakartın yanında da o dediğiniz vidadan verilmedi ya da ben kaybettim :) . Asus müşteri destek ile konuştum. 40 lira istediler. - Benim anakart Asus-.
M2 alırken yanında verildiğine emin olun. WD Blue aldım, yanında vermediler. Bilgisayarcı tanıdığınız varsa çok küçük bir vida ve vida yuvası. Elinde olabilir. Bildiğim kadarıyla hepsi de standart. Ben iş yerindeki anakartların yanında verilen vidayı getirdim taktım. Ondan önce de serbest duruyordu. Sizinki laptop, sabitlemek lazım.

Oraya hiçbir şey takamazsınız. Benzer bir modelin kasası ama orada port yok. Tracing var sadece.

Bu deliklerin olduğu yerde M.2 SSD'nin takılabileceği bir giriş olması lazımdı ama yok.

1599210252414.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı