Çözüldü Acer E5-573G laptop BIOS menüsü açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

phycs1x

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Acer E5-573G marka laptopuma format atmak istiyorum USB'm hazır. Klavyemde ki bazı tuşların arızalı olduğundan dolayı sorun yaşıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda bilgisayarımın BIOS menüsünü açan tuş F2 tuşu fakat F2, F12 tuşları çalışmıyor. (USB'li bir klavyem var fakar bilgisayar açılırken o klavyeyi algılamıyor) keytweak programını indirip F6 ve F2 tuşlarının yerini degiştirdikten sonra bir klavye kontrol sitesinde değiştiğini gördüm yani F6'ya basıntığımda F2 tuşunu algılıyor sistem. Bilgisayarımı kapatıp acarken F6 tuşuna sürekli basmama rağmen BIOS menüsü açılmıyor, yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Acer bilgisayarda genelde F2 tuşu olur.

ayarlar (Windows + ı)> güncelleştirme ve güvenlik> kurtarma‘ya gidin ve gelişmiş başlangıç altında şimdi yeniden başlat'ı tıklayın.

Gelişmiş başlatmayı yeniden başlattığınızda, ilk önce önyükleme seçeneklerinizi seçersiniz. Açılan ekranda, sorun giderme> gelişmiş seçenekler> UEFI Firmware ayarları'na gidin ve doğrudan Windows 10'dan UEFI BIOS'unuza açılacak olan yeniden başlat'a tıklayın.

Kaynak:
Acer bilgisayarda genelde F2 tuşu olur.

ayarlar (Windows + ı)> güncelleştirme ve güvenlik> kurtarma‘ya gidin ve gelişmiş başlangıç altında şimdi yeniden başlat'ı tıklayın.

Gelişmiş başlatmayı yeniden başlattığınızda, ilk önce önyükleme seçeneklerinizi seçersiniz. Açılan ekranda, sorun giderme> gelişmiş seçenekler> UEFI Firmware ayarları'na gidin ve doğrudan Windows 10'dan UEFI BIOS'unuza açılacak olan yeniden başlat'a tıklayın.

Kaynak:

Çözüm

Geri
Yukarı