C# DataGridView'a bilgi aktarırken sorun çıkıyor

Canderman

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, C# da hastane otomasyonu yaparken DataGridView'e hastaların bilgilerini aktarırken böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Çözümünü bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

image.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu hakkında bilgim yok ama C de hata aldığımda ChatGPT'ye atıyorum diğer hatalarımı da düzeltip veriyor yapmanı tavsiye ederim.

'column' olmadan yazmalisin SQL insert into statement'ini.
insert into tablo ('hede','hodo') values ( yerine;
insert into tablo (hede,hodo) values (
seklinde yazip yeniden dener misin? ('hede' yerine hede seklinde)
Bu sekilde calisacaktir.

Bu arada MySQL syntax'inda istersek column isimlerini "`" ile specialize edebiliyoruz yani teorik olarak su sekilde de yapabilirsin:

insert into tablo (`hede`, `hodo`) ama once bunsuz deneyip calistigini gor. Bu "backtick" kullanimi column isminde ( ya da herhangi bir isimde ) mysql icin reserved bir keyword kullanmak istedigin zaman yapacagin bir escape seq. aslinda. Ornegin column ismi "from" ise bunu backtick ile escape edersin. Bu da ek bilgi olarak dursun.

Son düzenleme:
'column' olmadan yazmalisin SQL insert into statement'ini.
insert into tablo ('hede','hodo') values ( yerine;
insert into tablo (hede,hodo) values (
seklinde yazip yeniden dener misin? ('hede' yerine hede seklinde)
Bu sekilde calisacaktir.

Bu arada MySQL syntax'inda istersek column isimlerini "`" ile specialize edebiliyoruz yani teorik olarak su sekilde de yapabilirsin:

insert into tablo (`hede`, `hodo`) ama once bunsuz deneyip calistigini gor. Bu "backtick" kullanimi column isminde ( ya da herhangi bir isimde ) mysql icin reserved bir keyword kullanmak istedigin zaman yapacagin bir escape seq. aslinda. Ornegin column ismi "from" ise bunu backtick ile escape edersin. Bu da ek bilgi olarak dursun.
hocam dediğinizi uyguladım sorun devam ediyor yine bu sonuç yok. Alternatif yapabileceğim başka birşey var mı?

hocam dediğinizi uyguladım sorun devam ediyor yine bu sonuç yok. Alternatif yapabileceğim başka birşey var mı?

SQL i cikti olarak yazdirip gorebilirsin. Cogu driver bu opsiyonu sunar.
SQL i direkt CMD den baglanip deneyebilirsin.
Bunlar sorununu cozmez ama debug etmeni kolaylastirir.

Aldigin hatayi, yazdigin kodu ( resim olarak degil kod blogu olarak) ve insert atmaya calistigin database schemasini paylasirsan daha kolay yardim alirsin, tahmin etmek zorunda kalmayiz.

Konsoldan SQL Db işlemlerini yapıp TRT catch ile sorunu bulmaya çalışabilirsin.

Try demek istedim auto complete işte.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı