Acer E5-575G-51pv laptop için şarj aleti önerisi

zey1r

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba Acer E5-575G-51pv model yaklaşık 8 senelik bir laptopum var. Bakımlarını vs yapıyorum ancak şarj aleti artık neredeyse kullanılamaz hale geldi ve yenisini alacağım. Nereden nasıl bir şey almak lazım? Nelere dikkat etmek lazım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak şunu belirteyim ben çok profesyonel değilim ilk olarak aynı modelin şarj aletlerine bakabilirsiniz port uyumu olmalı eğer yoksa eski şarj aletinin amper ve volt değerlerine bakmalısınız üzerinde yazmıyorsa multimetre ile kontrol edebilirsiniz ama genelde profesyonel birinden daha detaylı yardım alabilirsiniz

Eğer devresi kullanılabilir haldeyse kablo değişimi yapabilirsiniz

Valla İzmir'de bir yer var, model kodunu veriyorsun, onlar bilgisayardan bakıp muadil adaptör veriyorlar.
Orijinal adaptöre göre hayli ucuz oluyor tabii ki.
Yıllardır çok kişiye aldık sorun da yaşamadı kimse.

İlk olarak şunu belirteyim ben çok profesyonel değilim ilk olarak aynı modelin şarj aletlerine bakabilirsiniz port uyumu olmalı eğer yoksa eski şarj aletinin amper ve volt değerlerine bakmalısınız üzerinde yazmıyorsa multimetre ile kontrol edebilirsiniz ama genelde profesyonel birinden daha detaylı yardım alabilirsiniz.

Eğer devresi kullanılabilir haldeyse kablo değişimi yapabilirsiniz.

Teşekkürler bakacağım 😇

Vallahi İzmir'de bir yer var, model kodunu veriyorsun, onlar bilgisayardan bakıp muadil adaptör veriyorlar.
Orijinal adaptöre göre hayli ucuz oluyor tabii ki.
Yıllardır çok kişiye aldık sorun da yaşamadı kimse.

Hocam İzmir dışında bunu yapan yerler biliyorsanız o güzel olur veya dükkan ismi vs.

Geri
Yukarı