Acer ED270UP monitör G-Sync nasıl açılır?

Yasin Kaan

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler dilerim. İnternet üzerinden Acer ED270up adlı monitörü aldım, gelmesini bekliyorum. (https://www.epey.com/monitor/acer-ed270up.html) ama bir anlık cahilliğe düşüp sonradan FreeSync ve Adaptive Sync olduğunu gördüm. 1060 6 GB kullanıyorum ve içime 2 gündür dert oldu. Adaptive Sync'yi araştırdığımda tam teferruatlı bir açıklama bulamadım ama anladığım kadarıyla G-Sync'de kullanmaya olanak sağlıyormuş. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar akıl fikir verebilir mi? Çalıştırabilir miyim G-Sync'ı yoksa gelmeden iade edip bunu mu almalıyım? https://www.epey.com/monitor/casper-excalibur-m-e27qhd-g.html

1060 ekran kartını yükseltmeyi düşünüyor musun? 2K monitör alıyorsun oyunlarda 1060 yetersiz kalır. NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan ilk tercihin G-Sync monitör bakmak. Display Port girişi varsa G-Sync kullanabilirsin. Senin yerinde olsam 1920 X 1080 monitör alırdım ileriye dönük diyorsan ekran ve kartını da yükselteceksen 2K monitör alabilirsin. @LaMorte

Monitör alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Son düzenleme:
Monitörden görüntü alabilirsiniz, bunları sadece arabalardaki opsiyon gibi düşünün. Sonuç olarak araba gidiyor.
G-Sync yırtılma engeller, VRR Range aralığında FPS ile Hz eşitler, input laga neden olur ve G-Sync Compatible olduğundan G-Sync açıkken bazı özellikleri kullanamazsınız.
FreeSync üstünden G-Sync açmak ise bazı şeyler ters gitmezse açabilirsiniz.

1060 ekran kartını yükseltmeyi düşünüyor musun? 2K monitör alıyorsun oyunlarda 1060 yetersiz kalır. NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan ilk tercihin G-Sync monitör bakmak. Display Port girişi varsa G-Sync kullanabilirsin. Senin yerinde olsam 1920 X 1080 monitör alırdım ileriye dönük diyorsan ekran ve kartını da yükselteceksen 2K monitör alabilirsin. @LaMorte

Monitör alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Kartı yükselteceğim için ileri dönük bir monitör düşündüm.Display Port girişi var. Attığınız videoları önceden izlemiş bulunmaktayım. Mecburen gelmesini bekleyeceğiz artık.
Monitörden görüntü alabilirsiniz, bunları sadece arabalardaki opsiyon gibi düşünün. Sonuç olarak araba gidiyor.
G-Sync yırtılma engeller, VRR Range aralığında FPS ile Hz eşitler, input laga neden olur ve G-Sync Compatible olduğundan G-Sync açıkken bazı özellikleri kullanamazsınız.
FreeSync üstünden G-Sync açmak ise bazı şeyler ters gitmezse açabilirsiniz.
Benim korkum da düzgün çalışmaması. Umarım hiçbir şey ters gitmez. G-Sync açıkken kullanamadığımız özellikler ne oluyor ?

Kartı yükselteceğim için ileri dönük bir monitör düşündüm. Display Port girişi var. Attığınız videoları önceden izlemiş bulunmaktayım. Mecburen gelmesini bekleyeceğiz artık.

Benim korkum da düzgün çalışmaması. Umarım hiçbir şey ters gitmez. G-Sync açıkken kullanamadığımız özellikler ne oluyor?

Yerinizde olsam iade ederdim G-Sync monitör alırdım. Display Port bağlantısı ile uğraşmak istemem arkadaşın dediği gibi bazı şeyler ters gidebilir.

Geri
Yukarı