Acer Extensa EX215-54G laptop IPS panel mi?

Aldığım RAM şu:

Takma işlemi için de, bilgisayarın altında 11 tane vida var, önce onları çıkarıyoruz, sonra pena ya kullanmadığınız bir kartla nazikçe alt kapağı üstle birleştiren aralığa sokarak hafifçe kaldırıyoruz. Klipsler yavaş yavaş açılıyor. Çıkardıktan sonra kapak menteşesi sizden uzak bir şekilde ters koyarsanız bilgisayarı, RAM slotu sol üst köşede bulunuyor. Zaten anakarta gömülü 8GB RAM var ve slot boş. Oraya RAM'i altındaki boşluğa dikkat edecek şekilde takıp hafifçe aşağı itiyoruz. Sonra tüm işlemleri tersten yaparak işlemi tamamlıyoruz. RAM 3200 MHz olursa gömülü olanla birlikte hangisinin CL değeri yüksekse onda çift kanal çalışıyorlar.
Çok teşekkür ederim drop yemenizin sebebi laptop sıcaklığı olabilir

Çok teşekkür ederim drop yemenizin sebebi laptop sıcaklığı olabilir
Ya aslında onu da kontrol ettim, cihaz elimi yakacak kadar ısınmamıştı hiç, bir laptop için normal bir sıcaklık gibi duruyordu. Bir sonrakine sıcaklığı da gösteren uygulamalarla kontrol edeceğim.

Ya aslında onu da kontrol ettim, cihaz elimi yakacak kadar ısınmamıştı hiç, bir laptop için normal bir sıcaklık gibi duruyordu. Bir sonrakine sıcaklığı da gösteren uygulamalarla kontrol edeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunu denedikten sonra performans yükseldi, deneyebilirsiniz.

Ben de yeni aldım indirimden, bakalım nasılmış. Elime geldikten sonra sorularınızı yanıtlarım.

Bu arada ben ürünü aldım, 8GB RAM daha taktım, ürünle ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.
kardeşim ben de dün elime ulaştı aldım bu bilgisayarı ama cpuzde sıkınıt var ram model bilgilerini öğrenemedim. şimdi buna hangi marka ne çeşit remler takabiliyoruz ? kaç gb lık max rem takabiliriz beni aydınlatabilir misin ?

kardeşim ben de dün elime ulaştı aldım bu bilgisayarı ama cpuzde sıkınıt var ram model bilgilerini öğrenemedim. şimdi buna hangi marka ne çeşit remler takabiliyoruz ? kaç gb lık max rem takabiliriz beni aydınlatabilir misin ?

Hocam ben artık o bilgisayarı kullanmıyorum ya, Türkiye'de bıraktım cihazı. Ama marka model ayırt etmeden 8GB 3200 MHz bir RAM alıp takmıştım, öyle hatırlıyorum. Tabii SO-DIMM DDR4 olması kaydıyla. Maksimum sanırım 16x2 olarak destekliyor.

Hocam ben artık o bilgisayarı kullanmıyorum ya, Türkiye'de bıraktım cihazı. Ama marka model ayırt etmeden 8GB 3200 MHz bir RAM alıp takmıştım, öyle hatırlıyorum. Tabii SO-DIMM DDR4 olması kaydıyla. Maksimum sanırım 16x2 olarak destekliyor.
8 yerine 16 gb bir ram taksam 8e göre daha iyi verim alır mıyım herhangi her şeyde peki ?

8 yerine 16 gb bir ram taksam 8e göre daha iyi verim alır mıyım herhangi her şeyde peki ?

Tek kanal RAM olursa pek bir değişiklik olmaz performansta, daha fazla RAM kullanabilir sistem tabii. Ama bu laptopun gücü belli, zaten 16 GB'tan fazlasına ihtiyacınız olmaz gibi. O yüzden tavsiyem 8x2 yapmanız yönünde olacaktır. Zaten fiyat olarak da daha iyi olur.

Geri
Yukarı