Acer Helios Neo 16 vs Dell G16 7630

SonOfCopper

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu konu altında deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yakın zamanda ASUS TUF A15 almıştım. Fakat cihazin sürekli donması ve SMS ınfocomm'un berbat hizmeti sebebiyle iade ettim.

Şu an HP Victus 14700Hx'li modeli almayı düşünüyordum fakat bu fiyat bandında Acer Helios Neo 16 ve Dell G16 7630'u gördüm.

Ikisinin de i9 13900HX işlemcisi ve sıvı metal uygulaması mevcut. Dell tarafında beni iten iki şey var. Birisi numpad yok, diğeri Type-C üzerinden 65W şarj desteği yok. Bu yüzden dışarı götürmek biraz zor. Acer tarafında ise her şey pozitif. Tek kötü olan şey teknik servis tarafı. Dell de evde hizmet var. Bu yüzden yanımda yapılacak bir işlem en iyi şekilde olacaktır. Acer tarafında ise yine SMS infocomm ile karşılaşmak istemiyorum. Sizce ne yapmalı?

Deneyim, tecrübe ve biraz da kafa patlatalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 60K fiyatta onlardan daha iyisi yok. Varsa da bizim ülkemizde yok. 13900HX ve 4070 li...
Bütçeyi biraz zorlayıp buna bakın hocam. 4070 ile 4080 arasında çok ciddi fark var. Bu modelin soğutması da çok iyi kendim kullanıyorum sağlam makinedir öneririm.

Bütçeyi biraz zorlayıp buna bakın hocam. 4070 ile 4080 arasında çok ciddi fark var. Bu modelin soğutması da çok iyi kendim kullanıyorum sağlam makinedir öneririm.
Vallahi bunu görmemiştim. Gerçekten iyiymiş. Bir inceleme videolarına bakacağım. Işlemci olarak 13700HX ve bu noktada overclock vb. denedin mi hiç ? Intel XTU üzerinden oynama izin veriyor mu ? Birde garantisi kim tarafından?

Vallahi bunu görmemiştim. Gerçekten iyiymiş. Bir inceleme videolarına bakacağım. Işlemci olarak 13700HX ve bu noktada overclock vb. denedin mi hiç ? Intel XTU üzerinden oynama izin veriyor mu ? Birde garantisi kim tarafından?
Garantisi Türkiye garantili. XTU denemedim. Sanal olarak 4k Battlefield 1 açtım ekran kartı 78 işlemci 89 gördü en fazla. Watt tarafında ekran kartı 170 watt 2400 mhz işlemci 50 60 watt ve 4600 - 4800 Mhz civarındaydı. İnceleme videosu olarak şunu atayım gerçekten çok kapsamlı bir video.

Garantisi Türkiye garantili. XTU denemedim. Sanal olarak 4k Battlefield 1 açtım ekran kartı 78 işlemci 89 gördü en fazla. Watt tarafında ekran kartı 170 watt 2400 mhz işlemci 50 60 watt ve 4600 - 4800 Mhz civarındaydı. İnceleme videosu olarak şunu atayım gerçekten çok kapsamlı bir video.
Sen bana çok sağlam bir U dönüşü yaptırdın. Bunu alacağım gibi. Işlemci tam performans veriyor. Bayağı iyi yapmışlar. Türkiye de kim bakıyor anlamında sormuştum da.

Ekran çok kötüymüş. Ama 4080 olması efsane.

Hocam ekran hakkında çok az bilgi var. Kaç nit parlaklık? Ek olarak G sync yok sanırım doğru mu ?

Son düzenleme:
Sen bana çok sağlam bir U dönüşü yaptırdın. Bunu alacağım gibi. Işlemci tam performans veriyor. Bayağı iyi yapmışlar. Türkiye de kim bakıyor anlamında sormuştum da.

Ekran çok kötüymüş. Ama 4080 olması efsane.

Hocam ekran hakkında çok az bilgi var. Kaç nit parlaklık? Ek olarak G sync yok sanırım doğru mu ?
Gsync hakkında bir bilgim yok. 300 nit videoda öyleydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı