Acer KG221Q HDMI to VGA dönüştürücüyle görüntü sorunu

Skulpy

Decapat
Kutudan HDMI kablosu çıkmadı sadece VGA ara kablosu çıktı. Ben de eski monitörümde kullandığım VGA to HDMI dönüştürücüsü ile ekran kartıma bağladım. (Şimdilik)

Nvidia ayarlarından baktığımda ekran frekans ayarları 59 Hz ve 60 Hz olarak görünüyor. (Ekran bilmeyenler için 75 Hz olarak satılıyor.)

Videoları FHD olarak açmıyor, herhangi bi videonun görüntü ayarını 1080p olarak değiştirip başlattığımda ise videolara dona dona ve droplar halinde ilerliyor. (İnternetten kaynaklı olduğunu sanmıyorum, aynı anda internet ayarlarım şu şekildeydi; Ping:7 * Download:26 Mbps * Upload:3 Mbps)

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dönüştürücüsüz HDMI ara kablosu alsam yeterli olur mu?

Ekran Kartım: Asus GeForce GTX1050 Ti 4 GB Ekran Kartı Fiyatı - Vatan Bilgisayar)
Aldığım Monitör: Captcha Verification

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI kabloyla sorununuzun gitmesi lazım. Dönüştürücü sonuçta eski tip VGA monitörle yeni nesil ekran kartı kullanımı için kullanılmakta. Sizin iki ürününüz de yeni olduğu için HDMI To HDMI kablo kullanmanız lazım bu sorunları yaşamamak için. İsterseniz yakın arkadaşınızda varsa eğer HDMI kablo temin edip test edin.

HDMI kabloyla sorununuzun gitmesi lazım. Dönüştürücü sonuçta eski tip VGA monitörle yeni nesil ekran kartı kullanımı için kullanılmakta. Sizin iki ürününüz de yeni olduğu için HDMI To HDMI kablo kullanmanız lazım bu sorunları yaşamamak için. İsterseniz yakın arkadaşınızda varsa eğer HDMI kablo temin edip test edin.

HDMI 2.0 Kablo alıp tekrar denedim, fakat hala beyazı beyaz göstermiyor ekran. Sarımsı şekilde görünüyor. Bu sarımsılığı nasıl yok edebilirim ? Monitör ayarlarından anlamıyorum galiba, çünkü ne denediysem yapamadım.

HDMI 2.0 Kablo alıp tekrar denedim, fakat hala beyazı beyaz göstermiyor ekran. Sarımsı şekilde görünüyor. Bu sarımsılığı nasıl yok edebilirim ? Monitör ayarlarından anlamıyorum galiba, çünkü ne denediysem yapamadım.
Monitörün verdiği renkle mi alakalı bilemiyorum onu. Aynı monitöre sahip birileri yorum yapsa daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı