Acer KG241QS 165Hz Ayarları

ktnogzkan

Hectopat
Selamlar, Acer KG241QS 165Hz 1ms monitör aldım. Eğer bu monitörü kullanan başka bir arkadaş varsa acaba ayarlarını benimle paylaşabilir mi? Ekran kartım NVIDIA olduğu için FreeSync kullanmıyorum ama seçeneklerde VRB gibi bir seçenek var bunları açmalı mıyım nasıl kullanmalıyım?

VRB, gecikme süresini azaltan moddur. İsterseniz açın ama görüntüde bozulmalar olacaktır.

DisplayPort ile G-Sync açabilirsiniz, artık Freesync monitörlerde açılabiliyor

Monitörü 165Hz olarak ayarlamayı unutmayın.

Vrb, gecikme süresini azaltan moddur. İsterseniz açın ama görüntüde bozulmalar olacaktır.

DisplayPort ile G-Sync açabilirsiniz, artık FreeSync monitörlerde açılabiliyor.

Monitörü 165Hz olarak ayarlamayı unutmayın.

165 Hz olarak kullanıldığında çok ısındığını söyleyenler vardı ve bu arada G-Sync aktif olduğunu nasıl öğrenebilirim?

165 Hz olarak kullanıldığında çok ısındığını söyleyenler vardı ve bu arada G-Sync aktif olduğunu nasıl öğrenebilirim?
165Hz'e OC ile çıkıyor zaten ama problem olacağını sanmıyorum, herkes öyle kullanıyor. Yine de içiniz rahat etmezse 144Hz'de kullanabilirsiniz ama saçma olur.

G-Sync açık mı emin olmak için nVidia denetim masasında G-Sync kısmının tikli olması lazım. Bkz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada Display Port kablonuz yok ise G-sync açamazsınız.

165Hz'e OC ile çıkıyor zaten ama problem olacağını sanmıyorum, herkes öyle kullanıyor. Yine de içiniz rahat etmezse 144Hz'de kullanabilirsiniz ama saçma olur.

G-Sync açık mı emin olmak için NVIDIA denetim masasında G-Sync kısmının tikli olması lazım. Bkz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada Display Port kablonuz yok ise G-Sync açamazsınız.

Display Port ile bağlı ekranım fakat G-Sync ibaresi NVIDIA denetim masasına gelmiyor.

Şimdi aktifleştirdim ve geldi teşekkür ederim. Bundan böyle VRB gibi şeyleri açmama gerek yok bu arada son bir soru olarak OverDrive'da off-normal-Extreme seçenekleri var bunlardan hangisini kullanmalıyım?
Ghosting'i ve gecikmeyi azaltıyor sanırsam.

Görüntüde problem olmuyorsa en yükseği kullanabilirsiniz ama bence olacaktır, önerim normal veya kapalı.

Aynı monitörden bende de var. Yaklaşık 2 ay önce aldım. Vrb'yi Extreme yapınca renkleri ve parlaklığı çok fazla kısıyor. Vrb: Off ve overdrive: Normal statüde kullanmanızı tavsiye ederim. 165 Hz olarak kullanıyorum. Isınma sorununa çok fazla dikkat etmedim. 144 ile 165 Hz arasındaki farkı gözünüzün algılayacağını düşünmüyorum. 144 Hz'de kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı