Acer KG241QS tazeleme hızı değişmiyor

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba Acer KG241QS monitör modeline sahibim lakin şöyle bir sıkıntım var arkadaşlar: NVIDIA Control panelinden monitörümün Hz'sini ayarlayamıyorum ama görüntü ayarları kısmından ayarlıyorum ayriyeten Warzone adlı Oyunda'da 165Hz'yi 144Hz yapıyorum uygula diyorum ayarlar sekmesinden çıkıp tekrar girdiğimde uygulanmamış ve tekrar 165 Hz'ye dönmüş oluyor. 144Hz kullanmak istiyorum çünkü oyunlarda stutter ve Micro stutter denilen olayı yaşıyorum. Galiba yırtılmalar oluyor FPS'im 120'de. Örnek vereyim ona rağmen mousem sanki gecikmeli geliyor gibi 60Hz gibi 144Hz hissiyatı hiç yok. Onun dışında mapin belli başlı bölgelerinde binaların olduğu yerlerde FPS'im 120'den 90'a düşüyor kasma oluyor gibi. Stutter daha çok artıyor. Galiba onun için Hz'yi düşürüp deneyeceğim ama olmuyorç Hz'yi düşüremiyorumç arkadaşlar yardımcı olun lütfen. Change resolution kısmında 144Hz olarak görünüyor ama adjust desktop size and position kısmında 165Hz. Oyunda da değişmiyor dediğim gibi. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı