Acer laptop fan temizliği sonrası açılmıyor

ogulcansivri

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Göktürk
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 12500H, RTX3050 4Gb, 512 GB Samsung SSD, 16 GB DDR4 CL22 Kingston Ram
Meslek
Sitogenetik Laboratuvar Sorumlusu
Arkadaşlar merhaba, bugün laptopum aşırı donduğu için söküp bakmak istedim ve fanın dönmediğini fark ettim. Bilgisayarı kapatıp fanı taktım, sonra bilgisayarı açtım ve fan açıldı. Sonra bilgisayarı toplamak için bilgisayarı tekrar kapattım ve açmak istediğimde tepki vermedi. Şarj ışığı yanıyordu fakat laptop açılmıyordu. Daha sonra pile reset atayım dedim. Reset attıktan sonra laptopu prize takınca şarj ışığı 1-2 saniye yanıyor sonra sönüyor. Hiçbir şekilde tepki vermiyor. Az önce pili çıkarıp 30 saniye açma tuşuna bastım, şarj ışığı yandı ama sonra laptopu açınca tekrar söndü.

Laptobun fişini çekip güç tuşuna 4 saniye basılı tutun. Statik elektriklenmeyeye uğramış olabilir elinizle temas ettiğiniz için.
4 saniye değil hocam cihazdan cihaza değişiyor minimum 20 saniye ama en doğrusu 45-60 saniye basmak.

1 dk boyunca tuttum şarj ışığı yandı ama Power tuşuna basınca yine söndü sonra tekrar 1 dk daha basılı tuttun yine ışık yanıyor pil bitmiş olabilir mi acaba birkaç saat şarjda tutsam işe yarar mı?

O işe yaramazsa 4 kere 3 saniye aralıkla 4 saniye basmayı önerecektim. Şaak diye uzun tutturmak istemedim :D Kendi masaüstümde aralıklı basma şeklinde yapmıştım da.
Valla denedim yok sadece ışık yanıyor sonra power tuşuna basınca sönüyor hemen

Son düzenleme:
1 dk boyunca tuttum şarj ışığı yandı ama Power tuşuna basınca yine söndü sonra tekrar 1 dk daha basılı tuttun yine ışık yanıyor pil bitmiş olabilir mi acaba birkaç saat şarjda tutsam işe yarar mı?

Valla denedim yok sadece ışık yanıyor sonra power tuşuna basınca sönüyor hemen
Enteresan valla bilemedim. Pilin hiç şarjı yoksa bir süre şarj olsun bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı