Acer laptopta açılırken ''No Bootable Device'' hatası

Eren Kündaş

Femtopat
Daha fazla  
Acer laptopumda hard disk vardı bir anda no bootable device hatası vermeye başladı açarken. Hard diskimin bozulduğunu düşünüp çok kurcalamadım olayı. Yeni SSD aldım fakat yeni SSD'yi taktığımda da açarken yine aynı hatayı aldım çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni SSD aldım fakat yeni SSD'yi taktığımda da açarken yine aynı hatayı aldım
Bir usb belleğe Windows veya Linux işletim sistemi yükleme usb si oluşturunuz.Sonra sistemi yeniden başlatarak Boot tuşuna basınız ve usb yi seçerek kurulum ekranına geçip , yeni aldığınız SSD'ye işletim sisteminizi kurunuz.

Acer laptopumda hard disk vardı bir anda no bootable device hatası vermeye başladı açarken. Hard diskimin bozulduğunu düşünüp çok kurcalamadım olayı. Yeni SSD aldım fakat yeni SSD'yi taktığımda da açarken yine aynı hatayı aldım çözümü nedir?
Başlatacak işletim sistemi bulamıyor pc yeni işletim sistemi kur.

Eski disk için bu rehberi deneyebilirsiniz.

İşletim sisteminiz BIOS'da seçili olan birincil bölüme yüklenir. Eğer bu HDD/SSD bölümüne ait değilse belirttiğiniz hatayı almanız normaldir. Veya diskinizde i. S yüklüdür fakat birincil bölümünüz farklı olduğundan, o bölümde i. S olmadığı için o hatayı alıyor olabilirsiniz. Yanlışım yoksa BIOS'a göre okunmayan diskten sonra diğerlerini okur.

Bir usb belleğe Windows veya Linux işletim sistemi yükleme usb si oluşturunuz.Sonra sistemi yeniden başlatarak Boot tuşuna basınız ve usb yi seçerek kurulum ekranına geçip , yeni aldığınız SSD'ye işletim sisteminizi kurunuz.
Biosa girdiğim zaman hiç bir şekilde boot ayarlarını değiştiremiyorum

Başlatacak işletim sistemi bulamıyor pc yeni işletim sistemi kur.
Usbde Windows var zaten fakat bios ayarlari değişmediği için kuramıyorum

Geri
Yukarı