Acer laptopta RAM takılırsa garantisi gider mi?

Batufly

Hectopat
Acer marka laptopum var Acer'in Türkiye hariç dünya çapında donanım upgrade izin verirken, hatta kendi YouTube kanallarında nasıl takılcağı ile ilgili videoları var. Bizim burada garanti dışı kaldığını öğrendim. Acer servisi aradığımda kendilerinin ücretsiz bileşen takabileceklerini söyledi fakat servisin yorumlarını okuduğum zaman şahsen içim bir kararmadı değil; içindeki donanımı takmayıp geri yollamayanı, başka donanım bileşenlerini değiştirp geri yollayanı vs. yorumlar var. Şahsen RAM takmak gibi basit bir işlem içinde 2-3 haftada bekleyip cihazın sıfırlanmasını istemiyorum.
Sorum şu: RAM'i kendim takarsam ve sonradan cihaz garantiye gönderirsem cihazın açıldığını anlama ihtimalleri var mı? İnternetten baktığım kadarıyla da cihazda herhangi bir yapıştırma vida boyası vb. yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç iz bırakmadan vidalara zarar vermeden sökerseniz sorun olmuyor diyorlar. Ama garanti işi olduğunda takılan parçayı çıkarıp göndermelisiniz ki söktüğünüzü anlamasınlar. Bu bir kumar. Karar sizin.

Hiç iz bırakmadan vidalara zarar vermeden sökerseniz sorun olmuyor diyorlar. Ama garanti işi olduğunda takılan parçayı çıkarıp göndermelisiniz ki söktüğünüzü anlamasınlar. Bu bir kumar. Karar sizin.

Bana da öyle geliyor birkaç haftaya İstanbula gideceğim zaman bulursam servise vereceğim cihazı ücret almadan yapabileceklerini söylediler umarım sıkıntısız bir şekilde yaparlar.

@Batufly kanka sıkıntı çıktı mi eklettin mi istediğini
Hocam Ağustos ayında RAM ve Harddisk alıp servisi aradım. Cihazı bize gönderin ücretsiz olarak takalım dediler. Vatan bilgisayara götürdüm durumu izah ettim. Vatan bilgisayar müşteri servisle görüştü diyerek not aldı ve ürünü yolladı. Ürün geldiğinde ne RAM ne Harddisk takılmıştı. Sadece termal bakım ve bilmem ne güncellemesi yapılmıştı. Sonra duruma çok sinir olunca kendim taktım. Garanti umurumda değil.

Performans anlamında ise bilgisayar çok değişti. Bütün droplar, fps düşüklükleri kalktı. Mafia 2 bile oynayamıyordum çünkü drop yiyordum. Bitirdim. Şimdi de RDR2 oynuyorum orta-yüksek ayarlarda ve onda da hiçbir sorun yaşamıyorum.

Geri
Yukarı