Acer laptoptan gelen fan sesi

PXyer

Centipat
Daha fazla  
3 ay önce Acer bir laptop aldım ve geçen haftalarda fandan bir ses geldiğini fark ettim.
Bu ses sürtme sesi tarzı bir sesti ve içini açıp bir şey kaçıp kaçmadığını kontrol ettim. Fakat bir sonuca varamadım...
Bilgisayarı açtığım zaman çok hafif fan çalışınca sürtme sesi geliyor ama fanlar biraz yüke binince ses kesiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 ay önce Acer bir laptop aldım ve geçen haftalarda fandan bir ses geldiğini fark ettim.
Bu ses sürtme sesi tarzı bir sesti ve içini açıp bir şey kaçıp kaçmadığını kontrol ettim. Fakat bir sonuca varamadım...
Bilgisayarı açtığım zaman çok hafif fan çalışınca sürtme sesi geliyor ama fanlar biraz yüke binince ses kesiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Açıp içiyle falan uğraşma adamlar Garanti'den devre dışı bırakmak için her türlü yolu arıyor.

Bunun kesin sonucuna varmak biraz zor birkaç farklı sebepten ötürü olabilir örnek;

Laptopunuzu masaya gerektiğinden sert koyduysanız fanın içindeki rulman kaymış olabilir. Bu da bilgisayar yük altığına girdiğinde rulman tekrar dengesini kazanıyor ve eski halinde çalışmaya devam ediyor olabilir.

Veya başka sebep olarak fanınız gene bir darbe sonucu yerinden kaymış olabilir.

Bilgisayarınız toz kapmış ve fanınızın dönüş eksenini tıkamış olabilir.

Fanınızın anakarta bağlı olduğu kabloya değiyor olabilir.

Bazen kullanıcı laptopun arkasındaki küçük bandı delip vidaları sökerse bu laptopu garanti dışına sokabiliyor.

Benim tavsiyem laptopu açmışsınız ama keşke açmasaydınız. Teknik servise göndermeniz olacaktır.

Ses fanlardaki bobinlerden geliyor olabilir garantin varsa yolla halletsinler.

Hocam fanlardan geldiğinden eminseniz bilemem fakat güç tasarrufu modunda işlemciden garip cızırtılı sesler geliyor olabilir ki bu normal bir durum

Servise verin hiç uğraşmayın bir şey yapmayada çalışmayın bakmayın bile onlar baksın bu sefer garantisi varsa garanti yanar.

Hocam fanlardan geldiğinden eminseniz bilemem fakat güç tasarrufu modunda işlemciden garip cızırtılı sesler geliyor olabilir ki bu normal bir durum.

Yok hocam dediğiniz şey asla değil sesin direkt fandan geldiğini anlayabiliyorsunuz fan sürtüyor bariz belli şekilde.

Yok hocam dediğiniz şey asla değil sesin direkt fandan geldiğini anlayabiliyorsunuz fan sürtüyor bariz belli şekilde.

Bugün servisi aradım fakat hafta sonu olduğu için maalesef kapalıydı telefon.
Yarın tekrardan deneyeceğim yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Geri
Yukarı