Acer laptopun maksimum RAM desteği nasıl öğrenilir?

Yani boş slota maksimum alabileceğim RAM 8 GB olacaktır. 16 GB RAM alırsam diğer slottakiyle birlikte 20 GB olacak ama kullanamayacağım değil mi?

Hocam 2 slot varsa 1x8 RAM nasıl oluyor. Bilgisayarın RAM'i şu an 8 GB zaten.

2 slot var ama lehimli olan dolu hocam, yukseltilebilen olan boş, RAM slotu boşta kalmaz diye bir durum yok.

Yani boş slota maksimum alabileceğim RAM 8 GB olacaktır. 16 GB RAM alırsam diğer slottakiyle birlikte 20 GB olacak ama kullanamayacağım değil mi?

Hocam 2 slot varsa 1x8 RAM nasıl oluyor. Bilgisayarın rami şuan 8 gb zaten.
Hocam 1 slotunuz dolu şuan. 4 GB daha alıp (Bilgisayarının maksimum 12 GB desteklediği yazıyor) 2. slota takacaksın ve mis gibi tamamdır 1x8+1x4 GB raminiz olacakç

Hocam 1 slotunuz dolu şu an. 4 GB daha alıp (bilgisayarının maksimum 12 GB desteklediği yazıyor) 2. slota takacaksın ve mis gibi tamamdır 1x8+1x4 GB RAM'iniz olacakç

Anladım hocam. 12 GB maksimum dediğine göre boş yere 8 GB almaya gerek yok o halde. Dediğiniz gibi 4 GB RAM bakayım. Çok sağ olun hepiniz.

Screenshot_5.png

Görev yöneticisinde kullanılan yuvalar 1/1 olarak gösteriyor. Boş slot varsa 1/2 olmasa gerekiyor diye biliyorum. Birazdan laptobu açıp bakacağım.

Son düzenleme:
Görev yoneticiside genel olarak net bilgiyi vermiyor :D neyse içini açıp baktığınızda net sonucu görürüz, bu arada ben +8'i destekleyeceğini düşünüyorum.

Görev yoneticiside genel olarak net bilgiyi vermiyor :D neyse içini açıp baktığınızda net sonucu görürüz, bu arada ben +8'i destekleyeceğini düşünüyorum.
Hocam laptobun içini açtım şimdi. Boş slot yok galiba.

Screenshot_6.png

AID64 programı da 2 slot gösteriyor. RAM'in bir tanesi anakartta diyor ama bizzat içini açtığım fotoğraf yukarıda. Yardım edebilecek var mı?

Müşteri hizmetlerini aradım. Onlar da RamExpert programı ile bak dediler. Orada 1 slot boş gözüküyor evet fakat laptop'un içinde de boş yer göremedim. Yanlış yere mi bakıyorum acaba? @Artoria Pendragon @WukuWukong

Dosya Ekleri

• AD46FF87-BA23-41F6-BD62-0CE7284FC1E9.jpeg
    AD46FF87-BA23-41F6-BD62-0CE7284FC1E9.jpeg
    245 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı