Laptop anakartı maksimum işlemci desteği nasıl öğrenilir?

Umut Günay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Packard Bell easy Note TS11HR şu anki işlemcim i5 2430M maksimum sanırım i7 2670QM emin olmak için sizlerle paylaşayım dedim yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar Packard Bell easy Note TS11HR şu anki işlemcim i5 2430M maksimum sanırım i7 2670QM emin olmak için sizlerle paylaşayım dedim yardımcı olursanız sevinirim.

O işlemciyi bulmak aşırı zor, o anakartın desteği var mı bilmiyoruz ve soğutma yüzünden belki de performans düşecek o işlemciler yanan işlemciler aşırı çok ısınıyorlar.

O işlemciyi bulmak aşırı zor, o anakartın desteği var mı bilmiyoruz ve soğutma yüzünden belki de performans düşecek o işlemciler yanan işlemciler aşırı çok ısınıyorlar.
Hmm peki nasıl bir çözüm buluruz performans artması açısından düşündüm böyle birşey.

Kağıt üzerinde uygun ama TDP değerleri birbirini tutması lazım. İşlemciye yeteri kadar güç besleyemezsen takmanın bir manası olmaz.

TDP aynıysa ve biosta destekliyorsa çalışır. Onun dışında performans için ram arttırabilirsiniz yoksa SSD alabilirsiniz.

35W olmalıydı sanırım.
İ7`nin de 45W sorun oluyor mu?

TDP aynıysa ve biosta destekliyorsa çalışır. Onun dışında performans için ram arttırabilirsiniz yoksa SSD alabilirsiniz.
İki şeyi de uyguladım bu sefer de işlemciyi upgrade edeyim dedim.

Test edebilir miyiz uyumluluk olarak?

İşlemci elindeyse takip bakabilirsin yarım saat geçtikten sonra kapanmiyorsa uyumludur ama TDP si fazlaysa daha çok ısınır.

İşlemci elindeyse takip bakabilirsin yarım saat geçtikten sonra kapanmiyorsa uyumludur ama TDP'si fazlaysa daha çok ısınır.

Maalesef henüz satın almadım detaylı bir araştırma yaptıktan sonra almak istiyorum.

Uyumluluk hakkında bir site var mı peki packard bell easy Note TS11hr hakkında detaylı araştırma yaptım fakat bulamadım.

Anakart modelim sjv50_hr olarak geçmekte bu da yardımcı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı